Автори Вест од M

M

10760 Вести 0 Коментари

Последни вести

Американските “Македонци за Трамп” со чудење за настапот на Камала Харис (ВИДЕО)

Без навреди но со чудење профилот "Macedonians for Trump" на Твитер прашува зошто кандидатката за потпретседател на САД од Демократите се однесува чудно на...

Последен поздрав до “Курирот на Гоце”: Само една улога не му одеше од рака...

Меѓу многуте последни поздрави до легендарниот македонски актер и продуцент Данчо Чевревски најмногу емоции будат зборовите на неговата колешка, актерка и професорка на Факултетот...

Од 2 ноември без ПЦР-тест во Србија

Покрај во Косово и во Албанија, од понеделник државјаните на Македонија ќе можат да влезат без ПЦР-тест и во Србија.

Рекордни 934 новозаразени, пет починати од корона

Мнистерството за здравство вечерва информира дека во последните 24 часа се направени 2.748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19...