Автори Вест од M

M

9968 Вести 0 Коментари

Последни вести

Стогодишна жена ја победи короната со – шампањ

Џејн Колинс (104), која живее во старечки дом во англискиот град Дарби, верува дека се излечила од коронавирус благодарение на шампањско.

Православните христијани денеска празнуваат Задушница, а утре Духовден

Годинашниот празник Задушница кој се одбележува во чест на душите на починатите поминува без вообичаеата посета на гробиштата...

Што се случува со Филипче? (ФОТО+ВИДЕО)

Освен тоа што веќе не е сигурен во себе како на почетокот на кризата и што неговиот говор на телото покажува сериозни внатрешни предизвици...

Покрај рекордни заболени за 24 часа имаме друг поголем проблем

Јунскиот го надмина априлскиот врв на заразата, вели статистиката забележана од граѓани. "Со денешните 180 новозаболени пациенти, постигнат е нов рекорд во бројот на активни...