Автори Вест од M

M

9914 Вести 0 Коментари

Последни вести

Милошоски: Што им е поважно на Караџовски, Филипче и Заев?

МНогу реакции на социјалните мрежи по објавувањето на бројката од 58 заразени од корона за последните 24 часа што е најголем број...

Тасевски: Каде сакавте да одите со толкав број заразени? На избори?

По денешната информација за бројот на новозаразените од коронавирус, актерот Сашо Тасевски ги повика министерот Филипче и д-р Караџовски да излезат и...

Ременски: Не може келнери да се семејни инспектори

Идејата угостителите да бараат и лични карти од гостите, за да видат дали се од исто семејство, за да можат...

За 24 часа, 58 новозаразени со Ковид-19!?

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат...