Автори Вест од M

M

9318 Вести 0 Коментари

Последни вести

Тачи благодарен на Албанија што прими бегалци од Косово во 1999-та

На свечената академија „Благодариме Албанија“, по повод 21-та годишнина од приемот во таа земја на косовските бегалци, Тачи ѝ одаде...

Ванковска: С’е упропастија… уште што ќе ни остават во „наследство“?

Професорката Биљана Ванковска реагира по средбата на техничкиот премиер Oливер Спасовски со претставници на Советот за македонски јазик на која беше констатирана...

Џејми Ли Кертис воодушевена од „Медена земја“

„Колку совршен филм во овој момент. 'Медена земја' е зачудувачки. Алчност. Ненаситност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Истрајност. Воодушевена сум“,...

Албанската мафија во Италија како „Коза ностра“

Тиранската телевизија Ора њуз пренесува делови од Извештајот за состојбата со криминалот во Италија според кој „албанскиот организиран криминал е...