Автори Вест од roberto

roberto

2901 Вести 1 Коментари

Последни вести

Заев по пишувањето на „Ла Верита“: Да имаа докази, ќе ме осудеа

„Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе. Значи тие...

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со разговорите за законот за ЈО

Христијан Мицкоски денеска соопшти дека ќе ВМРО-ДПМНЕ ќе продоли со разговорите за законот за Јавното Обвинителство, откако вчера преговарачката тројка од...

„Бихаќка“ со наредба: Молк за новата афера што ја откри „Ла Верита“

Новинари и уредник во медиуми блиски на СДСМ тврдат дека партијата на власт односно медиумските стратези на Зоран Заев вршат невиден притисок сите медиуми...

Еврокомесарот за проширување ретвитна македонски политичар

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархели "ретвитна" пост на Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ кој изрази надеж дека ќе работат заедно на почеток на преговори...