Авион падна меѓу луѓе во Германија

Три лица загинаа, а неколку беа повредени откако мал авион падна во германскиот град Фулда, објави Ројтерс.

Малата „Цесна“ падна врз толпа  луѓе на аеродромот во провинцијата Хесен по неуспешниот обид за слетување.

Два возрасни лица и едно дете загинаа.

Повредените меѓу кои и пилотот на авионот, биле однесени во болница.

SHARE