Авион се преполови при слетување во Истанбул (ВИДЕО)

Авион на авиокомпанијата „Pegasus Airlines“, излетал од писта и буквално се преполовил при слетување на аеродромот во Истанбул.

Локалните медиуми јавуваат дека проблемот при слетувањето најверојатно настанал поради силниот дожд.

Нема информации за повредени.

SHARE