Автомобил влета во толпа луѓе во Германија, има загинати

Автомобил се удри во толпата луѓе во западниот германски град Мунстер. во инцидентот, загинаа неколку лица, јави полицијата.

Германските медиуми известуваат за жртви.. Репортерот на Билд објави дека има тројца загинати, а 20 беа повредени, од кои шест тешки откако возило влета меѓу луѓето што седеа на терасите во стариот дел на градот.

Нема потврда дека возачот, наводно, се застрелал по инцидентот.

На социјалните мрежи веднаш беше споделена фотографија од местотона настанот и информација за бројот на загинати.

 

 

SHARE

Comments are closed.