Без гајле, Столе не е сам (ФОТО)

По нападите од дел од медиумите на албански јазик и од провладини новинари против ракометарот Стојанче Стоилов се јавија и неговите поддржувачи.

Покрај илјадниците коментари со подршка на социјалните мрежи популарната ракометна икона доби и фотографија од група негови фанови облечени во дресови со неговото име.

Стоилов предизвика реакции во јавноста откако напушти настан на АМС на која се збореше на албански јазик а завчера порача дека за него Северна не важи.

SHARE

3 Коментари

  1. Знаеме дека не е сам. Има уште многу будали како него во Македонија.

    • Да, за вас северџаните секој што не го мачка шупакот со лубриканти е будала. Ќе си останеме ние такви будали а вие сидосувајте се.

Comments are closed.