Богдан Илиевски за Заев и буџетот: Изгледа дека, сепак, не блескаме

Еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски, со неколку статуси на Фејсбук ги коментира изјавите на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев околу буџетот и повиците за солидарност во време на кризата предизвикана од коронавирусот.


SHARE