Уапсениот македонски презентер Бојан Јовановски, познат како Боки 13, го рекетирал бизнисменот Јордан Камчев за 1,5 милиони евра за да ги исплати долговите кон пејачката Јелена Карлеуша, меѓу другото, пишува српски „Курир“

Тој повеќе пати позајмувал големи суми пари од својата пријателка Карлеуша, а за да го врати нејзиниот долг и да излезе од финансиски проблеми, тој решил да се прибегне кон кривични дела, открива извор на „Курир“.

SHARE