Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13, добил „напад“ на смеење додека обвинителката Вилма Русковска ги презентирала снимките од ПИ-мерките со кои во текот на еден месец минатото лето бил следен тој и Кичеец.

„ Да излезете малку надвор да се смирите“, му препорачала судијката Васка Николовска Масевска на Јовановски, како што пренесе „Плусинфо“.

SHARE