Боки 13 во болница!?

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска бил пренесен на скопските клиники поради испитувања за операција закјаѝжана претходно.

Информацијата ја потврди Есад Рахиќ, директорот на затворот во Шутка за Фокус.

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција на 15 јули го отвори случајот за рекетирање во кој првоосомничен е шоуменот Бојан Јовановски-Боки 13 и второосомничен бизнисменот Зоран Милески-Кичеец

SHARE