Борис Дамовски со статус на денот за датумот за преговори со ЕУ

Режисерот и еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски, ја има пораката на денот на Фејсбук за веќе историскиот датум за преговори на Македонија со Европска унија по средбата на премиерот Зоран Заев со германската канцеларка Ангела Меркел.

SHARE