Борјан Јовановски: Порелевантно е прашањето за оставка на Макрон!

Среде најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори најбрзо што може по најновото „не“ од Европска унија за старт на преговори за членство со Македонија, новинарот Борјан Јовановски смета дека оставка треба да даде – францускиот претседател Емануел Макрон!

„После сите критики од сите страни и од сите озбилни медиуми порелевантно е прашањето за оставка на Макрон. Јас одамна не сум видел вака обединета Европа“, објави Јовановски на Твитер.

SHARE