Борко Ристовски: Сакајте си ја својата држава и народ!

Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски, преку својот профил на Фејсбук на селекторот Данило Брестовац му го честита победничкото деби во Исланд, а во хаштазите покрај #Македонија напиша и #сакајте си ја својата држава и народ.

„Честито огнено крштевање селекторе!! Да ти се множат победите! Нов селектор, нова тактика, нова победа

#Македонија

#заедно

#репрезентација

#сакајте си ја својата држава и народ 🇲🇰🇲🇰 “, порача „министерот за одбрана“.

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.