Борко со знакот за “Обединета Македонија” на македонската химна (ФОТО)

Популарниот “Министер за одбрана”, голманот на ракометната репрезентација Борко Ристовски за време на исполнувањето на националната химна пред денешниот меч со Бахреин кажа што мисли за промената на името во Северна Македонија.

Додека ракометарите во досега ретко емотивна состојба ги пееја стиховите од “Денес над Македонија се раѓа” Борко на своето срце со рацето го направи симболот на “Обединета Македонија”.

SHARE

4 Коментари

    • Ti da si komentiraš na tvoite kurton mediumi…kako na pr ” libertas” i slicni, koi se tolku ” demokratski” da ne dozvoluvaat komentiranjr.

Comments are closed.