Бујар Османи на терен ја проверува двојазичноста (ВИДЕО)

Вицеремиерот Бујар Османи, на Фејсбук објави видео на кое се гледа како тој во придружба на Директорот на Агенцијата за спроведување на Законот за јазици, Илбер Села, ги проверува таблите на државните иснтитуции и патем на дел од директорите им се јавува на телефон. Во еден момент јавно го прашува директорот на Агенција за администрација, … Continue reading Бујар Османи на терен ја проверува двојазичноста (ВИДЕО)