Бунт на новинарите на лидерската средба Заев-Мицкоски

Незадоволни од нетранспарентноста на двајцата политичари и нивните тимови новинарските екипи кои ја следеа лидерската средба го напуштија Собранието. Револтирани поради тоа што состанокот помеѓу Заев и Мицкоски трае доцна по полноќ а никој не дава изјави и информации, сите новинарски екипи сложно го напуштија настанот, пишува порталот лидер.мк рано изутрина. Related