Тајм: Македонија 10 најефтина земја за живеење

Македонија е десетта најевтина земја за живеење на листата што ја изготви американската консултантска куќа GoBankingRates, a ja објави Тајм магазинот. На листата се рангирани...

Матурска вечер: минимум 500 објективно 1500 евра

Во периодот на годината во кој средношколците заокружуваат еден дел од сопственото образование, а матурските вечери се во полн ек, најчесто поставувано прашање на...

Нов скок на македонската берза

Македонската берза го продолжи трендот на благ пораст кој трае веќе десетина дена. Најголем скок (11 проценти) денеска доживеаја Тиквеш и неговата акција сега...

Земјоделците ќе почекаат за субвенции

Согласно деловникот на Уставниот суд, Министерството за финансии се уште нема законско право да ги исплаќа субвенциите до носење на конечна одлука од страна...

Последни вести

Каракачанов: Ќе испратам полк да ги урне спомениците во Скопје…

Министерот за одбрана на Бугарија во интервју за Дарик радио, го повтори ставот дека Македонија мора да се придржува до договорот...

Владата донесе одлука: Се’ под клуч на еден час пред полноќ

Сите економски субјекти ќе затвораат во 23 часот, одлучи Владата на денешната седница на која беа прифатени предлозите на Комисијата за зааразни...

Влада: Да се разреши Лидија Димова

Владата на денешната седница го прифати предлогот на вицепремиерот Љупчо Николовски задолжен за борба против корупција за разрешување...

Со автомобил влетал во куќа и загинал

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа во Нова Градишка, Хрватска во која загина возач кој со автомобил влета во куќа, го...