Во Русија задржани 24 тони мувлосан пармезан од Македонија

Експерти на дирекцијата за контрола на храната „Росселхознадзор“ од Санк Петербург не пуштија во градот мувлосано македонско сирење пармезан, со вкупна тежина...

Новата прва „финансиерка“ дел од скандал тежок 330 илјади евра

Нина Ангеловска, новата предлог кандидатка за министер за финансии во Владата на Зоран Заев е дел од скандалот со доделување на средства преку Фондот...

Министерката Апостолска се збуни и обвини новинар на Алфа ТВ дека не е фер...

Министерката за странски инвестици Зорица Апостолска, во интервју за ТВ Алфа не можеше да каже колку странски инвеститори влегле во Македонија. Откако предходно не успеа...

Путин: Испораките на гас низ „Турски тек“ ќе започнат кон крајот на годинава

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека испораките на руски гас преку гасоводот „Турски тек“ за потребите Турција ќе започнат до крајот...

Лозарите не го даваат грозјето под цена

Од вторник, може да се случи, производителите на грозје да го бојкотираат предавање на грозјето кај сите откупувачи кои нема да ја испочитуваат цената олд...

Нина Ангеловска предложена за министерка за финансии

Нина Ангеловска, сопственичка на платформата „Групер“, ќе биде предложена за нова министерка за финансии, потврди вечерва премиерот Зоран Заев.

Со раст на БДП како досега, Македонија ќе ја стигне ЕУ за 75 години!

Просечниот годишен раст на бруто домашниот производ на Македонија во последните 19 години е 2,8 проценти и со такво темпо таа ќе...

Нина Ангеловска најсериозен кандидат за министер за финансии?

На чело на Mинистерствотоп за финансии најверојатно ќе застане жена. Нина Ангеловска, коосновач и извршен директор на платформата...

До крај на неделава Косово ќе ја тргне забраната за компири и мед од...

По еден и пол часовната средба, во Приштина бил постигнат договор Косово да испрати извештај за мониторинг на икрата што Косово ја...

Премиерот на Фејсбук: Расте просечната плата!

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил се пофали со најновите статистички податоци за порастот на просечната плата во јуни.

Последни вести

Министерство за финансии го доби најлибералниот кабинет во историјата (ФОТО)

Фотографии од советничката на министерката за финансии, Нина Ангеловска попладнево ги преплавија социјалните мрежи откако излегоа нејзини фото сесии на кои се гледа блага...

Цветанова за Филипче и протестот: Македонска верзија на „Крамер против Крамер“

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова ја оцени како хипокризија и популизам најавата од министерот за здравство Венко Филипче дека ќе присуствува...

Брнабиќ со партнерката на „Парада на гордоста“

Српската премиерка Ана Брнабиќ ја поддржа овогодинешната Парада на гордоста во Белград и на собирањето кај „Славија“ се...

Седумнаесет години од легендарната изјава на Бранко за 15 септември (ВИДЕО)

Легендарната изјава на Бранко Црвенковски е дадена во изборната кампања за изборите во 2002 година. На видеото се гледа и актуелниот премиер Заев кој тогаш...