Тасевски: Ако загубиме сега, за 15-20 години ќе мораме на брутален начин да си...

Актерот Сашо Тасевски со драматичен заклучок на крајот од своето интервју за емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ.

Заев за БГНЕС: Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците (ВИДЕО)

Мора да дозволиме заедничката и споделената историјас да не обедини нас, граѓаните на двете земји - и Бугарите и Македонците - да...

Една година од изјавата на Пендаровски дека и тој би се иселил ако не...

На денешен ден минатата година Стево Пендаровски се „прослави“ со изјавата дека и тој би се иселил од својата држава кога не...

Таравари: Тодоров, Мијалков и Мукоски го организираа 27 април (ВИДЕО)

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците во гостување во...

Градоначалникот Борис Георгиевски ја заборави Автокоманда – граѓаните гневни

Интегрален текст од прес конференција на Граѓаните на скопска Автокоманда се гневни на градоначалникот на Општина Гази Баба Борис...

Српски јутјубер ја дели Македонија меѓу Србија, Бугарија, Грција и Албанија (ВИДЕО)

Во ситуација кога со децении трае присвојувањето на Македонија и српски Јутјубер дава свој придонес во општата "карма каша" меѓу соседите и Македонците. Некогаш ваквите...

Стојанче Ангелов од Центарот за управување со криза главен во кризна состојба (ВИДЕО)

Во Центарот за управување со кризи (ЦУК) е во добра состојба но има недостаток на дваесетина вработени во пресрет на прогласување...

Милошоски: Името на трите кризи што ги имаме е Заев, Филипче и Димитров (ВИДЕО)

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денеска пред Влада побара оставки од премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче и...

Совет за безбедност препорачува кризна состојба во Македонија во наредните 30 дена (ВИДЕО)

Шефот на државата Стево Пендаровски по денешната седница на Советот за безбедност информираше дека ќе и биде препорачано на Владата да прогласи...

Кој не видел што потпишува пред Илинден 2017? (ВИДЕО)

Во видеото што го објавува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски се прикажани повеќе видео моменти од односите меѓу Скопје и Софија по потпишувањето на...

Последни вести

Грција вознемирена: Спорот Бугарија-Македонија му штети на НАТО

Инсистирањето на Бугарија да ги блокира разговорите за пристапување во Европската Унија со Северна Македонија ризикува да создаде уште една ...

Екс дипломат на Македонија ја обвини Холандија за расизам кон Албанија

Поранешен амбасадор на Македонија ја обвинува Холандија за расизам кон Албанија која што ја блокира западната сосетка на патот кон ЕУ. Според политичкиот аналитичар Арсим...

СДСМ и ДУИ одбија расправа за Бугарија и ЕУ во Собранието (ВИДЕО)

Комисијата за надворешна политика денеска имаше предлог точка за национален консензус за македонско-бугарските односи во контекст на ЕУ интеграциите. Точката не помина со 4 гласа...

Ѓоргиев: Присуството на бугарската војска овде било окупација

Претседателот на македонско - бугарската комисија за историски и образовни прашања Драги Ѓорѓиев во интервју за...