Гаф: Заев ќе ја смени Мицкоска (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се споделува видео-клип од вчерашната прес конференција на Зоран Заев, каде во еден момент премиерот прави ненамерен гаф.

Мицкоски: Имаме искази за „Рекет“, ни ги доставија „свиркачи“

На денешната прес конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека ги поседува сите искази од лицата кои биле повикани и ги...

Заев се понуди да даде изјава, новинарите не реагираа (ВИДЕО)

Пред почетокот на синоќешната лидерска средба, премиерот Зоран Заев им се обрати на новинарите кои чекаа во холот на Собранието, со прашање...

Дијаспората го подбра Адеми за двојниот аршин со палењето слики на Заев, Шекеринска и...

Претставниците на македонската дијаспора од САД и од Малта реагираа преку Твитер на осудата од министерот без ресор Едмонд Адеми за палењето...

Владата го осуди палењето на макети на Заев и Шекеринска во Мелбурн

Македонската Влада најостро го осудува вандалското и недолично однесување на мала група демонстранти пред конзулатот во Мелбурн, каде група македонски иселеници, пред...

Заев и Шекеринска „гореа“ во Мелбурн, сонцето од Кутлеш пред конзулатот (ФОТО+ВИДЕО)

Непопуларноста на Зоран Заев и на Радмила Шекеринска меѓу Македонците во Австралија дојде до израз и на денешниот собир пред конзулатот во...

Давидовиќ: За 27 април некој во затвор, а некој добива тендери (ВИДЕО)

Адвокатот Ѕвонко Давидовиќ кој е дел од одбраната на Дејан Давидовски, кого шведскиот суд одби да го екстрадира, вели дека одбраната на...

Владата кани на прослава на Денот на независноста – на која држава? (ВИДЕО)

Владата ги покани граѓаните на прослава на Денот на независноста - 8 Септември в недела од 11 часот пред „Школка“ во скопскиот...

Од Делчево масовно заминуваат на печалба (ВИДЕО)

„Одам во Италија на рмбање, во Делчево нема работа, нема живот, невработен сум имам две деца на факултет“, вели еден од граѓаните на Делчево...

Голем пожар кај Катланово (ФОТО+ВИДЕО)

Попладнево изби пожар во Катланово кој забрзано се шири. На терен веќе има противпожарни возила кои интервенираат на...

Последни вести

Панговски со маичка „Република Македонија“ во колосеумот во Рим, па во клинч со Грци...

Македонскиот активист од САД, Гоце Панговски, објави на Твитер сопствена фотографија од колосеумот во Рим со маичка со натпис Република Македонија на...

Боки 13 е многу болен, вели неговиот адвокат

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашко Дукоски, вели дека неговиот клиент е во многу лоша здравствена состојба. Во емисијата...

По 7 месеци, Стевчо Јакимовски излегува од куќен притвор

Стевчо Јакимовски e ослободен од куќен притвор, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укинал мерката куќен притвор и му...

Бујар Османи на терен ја проверува двојазичноста (ВИДЕО)

Вицеремиерот Бујар Османи, на Фејсбук објави видео на кое се гледа како тој во придружба на Директорот на Агенцијата за спроведување...