Тасевски: Ако загубиме сега, за 15-20 години ќе мораме на брутален начин да си...

Актерот Сашо Тасевски со драматичен заклучок на крајот од своето интервју за емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ.

Заев за БГНЕС: Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците (ВИДЕО)

Мора да дозволиме заедничката и споделената историјас да не обедини нас, граѓаните на двете земји - и Бугарите и Македонците - да...

Една година од изјавата на Пендаровски дека и тој би се иселил ако не...

На денешен ден минатата година Стево Пендаровски се „прослави“ со изјавата дека и тој би се иселил од својата држава кога не...

Таравари: Тодоров, Мијалков и Мукоски го организираа 27 април (ВИДЕО)

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците во гостување во...

Градоначалникот Борис Георгиевски ја заборави Автокоманда – граѓаните гневни

Интегрален текст од прес конференција на Граѓаните на скопска Автокоманда се гневни на градоначалникот на Општина Гази Баба Борис...

Српски јутјубер ја дели Македонија меѓу Србија, Бугарија, Грција и Албанија (ВИДЕО)

Во ситуација кога со децении трае присвојувањето на Македонија и српски Јутјубер дава свој придонес во општата "карма каша" меѓу соседите и Македонците. Некогаш ваквите...

Стојанче Ангелов од Центарот за управување со криза главен во кризна состојба (ВИДЕО)

Во Центарот за управување со кризи (ЦУК) е во добра состојба но има недостаток на дваесетина вработени во пресрет на прогласување...

Милошоски: Името на трите кризи што ги имаме е Заев, Филипче и Димитров (ВИДЕО)

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денеска пред Влада побара оставки од премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче и...

Совет за безбедност препорачува кризна состојба во Македонија во наредните 30 дена (ВИДЕО)

Шефот на државата Стево Пендаровски по денешната седница на Советот за безбедност информираше дека ќе и биде препорачано на Владата да прогласи...

Кој не видел што потпишува пред Илинден 2017? (ВИДЕО)

Во видеото што го објавува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски се прикажани повеќе видео моменти од односите меѓу Скопје и Софија по потпишувањето на...

Последни вести

Игор Џамбазов ја дефинира националноста и јазикот на Каракачанов

Колку се апсурдни и неприфатливи барањата од Софија покажува и Шоуменот Игор Џамбазов кој не може да ја премолчи атаката на бугарските власти кон...

Трпешев: „Другари и другарки, ние, Бугарите сме криви пред вас

„Другари и другарки, ние, Бугарите сме криви пред вас. Ние Бугарите дозволивме на фашистите да се здружат со Германците и да не потиснат од...

Апасиев: Замислете македонец министер да преговара дали Скедербег бил Турчин или Албанец

„Замислете ваква ситуација: Република Албанија да има министер за надворешни работи етнички Македонец и тој, во име на сите Албанци, да преговара...

Почина Лазо Голужа, творецот на легендарната „Квискотека“

Творецот на легендарната „Квискотека“ Лазо Голужа почина на 85-годишна возраст, потврдил неговиот син Доминик за хрватски медиуми. „Квискотека“...