Пападакис: Преговорите за името не водат никаде (ВИДЕО)

„Уште од 1995 година велам едно и исто - овие 'преговори' нема никаде да нѐ однесат и тоа мора да им биде јасно на...

Шилегов доби искрен аплауз во Атина (ВИДЕО)

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов се наоѓа во Атина, каде со колегата од грчката метропола Јоргос Каминис разговараат за можностите за соработка меѓу двата града. На заедничката...

Чеченец „клон“ на Шварценегер (ВИДЕО)

Мухамед Ибрагимов (28) почнал со бодибилдинг кога имал само 17 години, а по трансформацијата на телото почнал неверојатно многу да наликува на младиот Арнолд...

Почина рокерот Канго, македонскиот „Џими Хендрикс“ (ВИДЕО)

Рок музичарот и гитарист Симеон Иванов-Канго почина денеска на 66 годиина од животот соопшти неговото семејство на социјалните мрежи. Канго беше и поет, сликар и...

Мицкоски ќе тужи по обвиненијата дека склучил бизнис во 4 очи за ЕЛЕМ (ВИДЕО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по денешните обвинувања од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски. Миновски го обвини Христијан Мицкоски дека, додека...

Грандиозна воена парада во Москва за победата над фашизмот (ВИДЕО)

Тринаесет илјади припадници на руската армија продефилираа низ „Црвениот плоштад“ во Москва на воената парада во чест на 73-годишнината од победата над фашизмот, на...

Пред Жбогар „се скараа“ кој да го чисти Пелистер (ВИДЕО)

Министерот за животна средина, Садула Дураку и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, си разменија „обвинувања“ пред амбасадорот на Европската унија, Самуел Жбогар околу тоа...

Политичкиот прогон мора да запре – Мицкоски бара амнестија за 27 април! (ВИДЕО)

„Сакаат да се поколебате, да бидете неодлучни, да бидете потчинети, затоа што кога ќе ви речат „Северномакедонци“, да речете „добро, не можело поинаку“, иако...

Телохранители со непробојни елеци го заштитија Мадуро (ВИДЕО)

Властите  на Венецуела потврдија дека инцидентот кога говорот на претседателот Николас Мадуро бил прекинат од две експлозии на дронови во негова близина, бил обид...

Ја возел ќерката како багаж на комбе (ВИДЕО)

Татко на 13 годишна ќерка од Турција е уапсен откако ја врзал како багаж на задниот дел од неговото комбе и „ја возел“ неколку...

Последни вести

СДСМ и ДУИ одбија расправа за Бугарија и ЕУ во Собранието (ВИДЕО)

Комисијата за надворешна политика денеска имаше предлог точка за национален консензус за македонско-бугарските односи во контекст на ЕУ интеграциите. Точката не помина со 4 гласа...

Ѓоргиев: Присуството на бугарската војска овде било окупација

Претседателот на македонско - бугарската комисија за историски и образовни прашања Драги Ѓорѓиев во интервју за...

Игор Џамбазов ја дефинира националноста и јазикот на Каракачанов

Колку се апсурдни и неприфатливи барањата од Софија покажува и Шоуменот Игор Џамбазов кој не може да ја премолчи атаката на бугарските власти кон...

Трпешев: „Другари и другарки, ние, Бугарите сме криви пред вас

„Другари и другарки, ние, Бугарите сме криви пред вас. Ние Бугарите дозволивме на фашистите да се здружат со Германците и да не потиснат од...