Новогодишна честитка од Заев: Избравме иднина наместо изолација (ВИДЕО)

„Доаѓаме до крајот на една од најважните и најчувствителните години за нашата земја. Година на интеграциите. Преку изградба...

Мицкоски ја обвини владата за пиши-бриши дипломатија (ВИДЕО)

Во синоќешното гостување во „Само вистина“ на Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека по лидерската средба, неговата партија е тотално изолирана, а за преговорите за...

Lapsus linguae: За Северна Македонија Цаца-Николовска ги измеша зборовите (ВИДЕО)

Поранешната македонска претставничка во Судот за човекови права во Стразбур која е дел од владините дебати на кои се брани идејата на СДСМ и...

Силјановска: Во 2,5 години се изнагледавме незауздана политика (ВИДЕО)

Кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, Попладнево од митингот во Свети Николе кандидатката за претседател Гордана...

Таткото на Румен Радев направил сообраќајка, казнет полицаецот што го правел извештајот (ВИДЕО)

Полициски службеник кој изготвил записник во сообраќајка во која бил вмешан и Георги Радев, татко на претседателот на Бугарија е разрешен врз дисциплинска основа,...

Меџити: ДУИ му даде 50.000 гласови на Пендаровски (ВИДЕО)

Потпретседателот на ДУИ и шефот на изборниот штаб за поддршка на Стево Пендаровски на претседателските избори Изет Меџити,  вели дека ДУИ го поддржала Пендаровски со...

Брат Љубе исвиркан во Крушево (ВИДЕО)

Советникот за странски инвестииции на премиерот Зоран Заев,Љубе Бошкоски, денеска беше исвиркан на прославата по повод големиот празник Илинден. На одбележувањети на годишнината од Илинденското...

Масакр на Флорида: Најмалку 17 жртви во гимназија, напаѓачот уапсен (ВИДЕО)

Најмалку 17 жртви е билансот на нападот врз гимназијата во Паркланд на источниот брег на Флорида, соопшти канцеларијата на шерифот на округот Брауард, наведувајќи...

Туск се обрати на македонски, подобро од многу овдешни политичари (ВИДЕО)

Претседателот на Европски совет, Доналд Туск, пријатно изненади со обраќањето на македонски јазик на заедничката прес-конференција со македонскиот премиер Зоран Заев по меѓусебната средба...

Голема прослава во чест на Питсбург (видео)

Хокеарите на Питсбург Пингвинс пред три дена го победија Нешвил (4-2) во финалето на НХЛ и го освоија Стенли купот. Жителите на градот и...

Последни вести

Хани: Пендаровски доби „зелена карта“ за претседателски кандидат во Мала Речица

Тахир Хани, заменик генерален секретар на Владата од редовите на ДУИ вечерва изјави дека Стево Пендаровски легитимитетот и зелена карта за кандидат...

СДСМ: Лупевска не ја кажа вистината за дуелот Пендаровски-Силјановска

Социјалдемократскиот сојуз вечерва побара извинување од ТВ Телма и од новинарката Снежана Лупевска околу конфузијата во јавноста дали вечерва требало да има...

Јоци: Т’нко Стево. Толку ти беше, изгледа. Трет пат нема

Според новинарката Јорданка Ивановска-Јоци, СДСМ се моли да нема цензус во вториот круг од претседателските избори, констатирајќи дека нејзиниот кандидат Стево Пендаровски...

Непотизам при вработувањето на сестрите на министрите Бектеши и Адеми

Сестра на министерот Крешник Бектеши конкурилала на оглас на МЕПСО заедно со 800 лица за 23 работни места,  а за местото самостоен кандидат за кое...