За Јордан постои само Република Македонија (ВИДЕО)

Апсолутно сите медиуми во Хашемитско Кралство Јордан, вклучувајќи ги и државните, во своите извештаи за официјалната посета на македонскиот претседател Ѓорге Иванов и неговата...

УЈП: Највозрасниот кој пријавил приход над милион има 98 години, најмладиот – 15 (ВИДЕО)

Најбогатиот Македонец во 2017 е скопјанец, кој остварил 212 милиони денари, пријавени како бруто-приход. Зад него следува друг скопјенец, кој остварил приближно 208 милиони денри, а...

Сензација во Русија: Елиминиран светскиот шампион Германија! (ВИДЕО)

Бранителот на титулата Германија е елиминиран уште во групната фаза на Светското фудбалско првенство во Русија со поразот од 2:0 против Јужна Кореја во...

Кратенката МАНУ останува, за ново име ќе решат академиците (ВИДЕО)

За идното ново име на Македонската академија на науките и уметностите треба да решат академиците, рече денеска владиониот портпарол Миле Бошњаковски.

Најдраматичните напади врз луѓе од диви животни (видео)

Овде, на овие простори можеби по ретко се среќаваме со диви животни, но низ светот тие контакти, а не се најсрдечни, се дел од...

И Димитров смета дека треба „да зрееме“

Во синоќешното гостување во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека е потребно „зpeeње на...

Фасцинантно: краткото видео „Очи“ е победник на фестивалот во Прилеп

Видеото кое е дело на авторот Александар Панајотов е прогласено за најдобро на конкурсот за кратко видео во рамки на осмиот Фестивал на планински...

Ќе направиме с’е да се обезбедат 81 претеник, вели Заев (ВИДЕО)

„Сериозен е процесот пред државата. Ги знаете нашите ставови.  Ќе се обидуваме со пратениците. Се ште можеме ќе направиме. Ги знаете нашите ставови, не...

Шокантно: Без причина нападнал муслиманка во болница (ВИДЕО)

Млада муслиманка облечена во хиџаб доживеа ужасен момент кога еден Американец брутално ја нападнал во чекалната на болницата Бомонт во Дирборн, Мичиген, објави британскиот...

Павле Богоевски: Во 2016 најавивме неостварливи цели (ВИДЕО)

Поранешниот пратеник во Шараената револуција во синоќешното соочување со новинарот и екс-пратеник Сафет Бишевац, во популарната „Само вистина“ на Канал 5, во...

Последни вести

ПИОМ демантира дека изгубиле документи за стаж на граѓани

Фондот за пензиско осигурување се огласи по написите дека биле изгубени податоци за стажот на околу 4.200 осигуреници.

Криминалците “се крстат” во врзаните потписи на Чулев и заменичката во МВР

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски преку телеграма до сите единици во МВР наредил да се почитуваат само наредбите со врзани потписи...

Суспендиран командирот на ПС Гази Баба кој сексуално возмемируваше полицајка

Командирот на ПС Гази Баба кој принудувал полицајка на која ѝ бил надреден на „пижама парти“ е суспендиран. С.В....

МКД: Лични документи со „северна“ од септември

Нови лични документи за македонските граѓани со името Република Северна Македонија ќе почнат да се издаваат од септември...