Како Македонија стави печат врз медал на Италија во ритмичка гимнастика (ВИДЕО)

Снимката е од пред речиси две години, но и денес буди позитивни емоции поради македонскиот печат врз италијански медал на Светско првенство...

Сонцето од Кутлеш „изгреа“ на јарбол во Крива Паланка, откако го брусеа на плоштадот...

Од денеска македонското знаме со сонцето од Кутлеш се виори над Крива Паланка, нецели два месеца откога го брусеа од плоштадот по...

Стерјовски побара загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата (ВИДЕО)

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, побара во новиот изборен законик на Албанија загарантирани места за малцинставата.

Гробот на Делчев не е во Скопје, коските му се фрлени по патот од...

Од серијата шокантни искази на европратеникот Ангел Џамбаски од Бугарија во видеоконференцијата на неговиот профил на Фејсбук се издвојува „епохалното“ откритие за...

Џамбаски до Македонците: Со кроце, со слатко и со малце ќотек, сè ќе си...

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски од ВМРО на вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов се надмина себеси во видеоконференцијата на неговиот Фејсбук-профил...

Ковачевски најави тужба за Чулев – демантира дека барал поткуп (ВИДЕО)

Поранешниот прв човек на РЕК Битола, Васко Ковачевски, најави кривична пријава против министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, и ги ...

По Пандев, и Елмас освојувач на Купот на Италија со Наполи! (ВИДЕО)

Елиф Елмас му се придружи на својот колега од фудбалската репрезентација на Македонија и идол Горан Пандев меѓу освојувачите на Купот на...

Дурловски: Преспанско советување и АСНОМ vs Преспански договор (ВИДЕО)

Оперскиот пејач Игор Дурловски, носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во петтата изборна единица и еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Борисов тврди дека додека спиел, претседателот Радев го снимал со дрон (ВИДЕО)

Фотографии од Бојко Борисов како спие во неговата спална соба, предизвика бурна реакција на бугарскиот премиер кој го обвини бугарскиот претседател Румен Радев дека тој стои...

Борис Џонсон имал сообраќајка – не е повреден (ВИДЕО)

Автомобилот во кој бил британскиот премиер Борис Џонсон денеска се судрил со друго возило пред парламентот во Лондон.

Последни вести

Ветени уште лани: Од денеска субвенции за инвертери

Денеска е распишан јавнен повик за субвенционирање на инвертери за затоплување на домаќинствата на граѓаните, што беше најавено уште минатата година.

Во Словенија произведен првиот авион на електричен погон на светот

Словенечката компанија Pipistrel го произведе првиот „електричен“ авион во светот, за кој е добиен сертификат од Агенцијата за безбедност на воздушниот на...

Ковид-19: Седум починати – 165 нови случаи за 24 часа

Регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа, а починале 7 лица, информираше денеска Министсрството...

Филипче се пофали со системот за тестирање и идентификување на заразени со Ковид-19

Министерот за здравство вели дека системот што се спроведува во земјава на широко тестирање и идентификување на сите, па и асимптоматските...