Техничкиот премиер со афинитети и за ракомет… (ВИДЕОМОНТАЖА)

Твитер-акаунтот „Семир“ со комична видеомонтажа насловена „државен удар“ реагира на видеото со 30 прашања за техничкиот премиер Оливер Спасовски, во кое досегашниот...

Спасовски откри тајна што никој не ја знае: Зборува ромски (ВИДЕО)

Сака ракомет, омилено јадење му е печено лепче, омилена песна на сите времиња му е „We are the champions“,...

Уништена американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Си-ен-ен објави најнови снимки од американската амбасада во Багдад по нападот на демонстрантите. https://youtu.be/GJD4ioJnqKg

Мицкоски ќе го соопшти предлогот за технички министер во МВР (ЖИВО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се очекува да ја соопшти одлуката дали останува на стариот или ќе даде нов предлог за кандидат...

Дино Мерлин го наполни плоштадот „Македонија“ (ВИДЕО)

Илјадници, а според некои проценки дури 50.000 луѓе ја пречекаа Новата Година синоќа на плоштадот „Македонија“.

Папата се налути – удри верничка која го зграпчи за рака

Вчера, додека папата Франциско весело ги поздравуваше децата и верниците на плоштадот Свети Петар, во еден момент беше принуден да употреби...

Како штрајкуваат културните работници во Париз (ВИДЕО)

Штрајкувачите во Париската опера вчера, 24 декември, покажаа дека штрајковите понекогаш можат да имаат благородна и нежна форма. Во...

3D реконструкција како е убиен новинарот Кашоги (ВИДЕО)

Ал Џезира уште во април годинава објави 3D реконструкција за начинот на кој е ликвидиран новинарот Џамал Кашоги, голем критичар на автократскиот...

Бошко Буха во државата е Зоран Заев, објави премиерот (ВИДЕО)

Само еден е Бошко Буха во државата, беше реакцијата на премиерот по најавата на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски кој најавува дека ќе...

Српски ТВ-водител со лапсус на годината: Заев премиер на Северна Албанија?! (ВИДЕО)

Милован Јовановиќ, водител на српската телевизија О2, е топ-тема на социјалните мрежи благодарејќи на лапсусот во интервјуто со претседателот на Србија, Александар...

Последни вести

Криминалците “се крстат” во врзаните потписи на Чулев и заменичката во МВР

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски преку телеграма до сите единици во МВР наредил да се почитуваат само наредбите со врзани потписи...

Суспендиран командирот на ПС Гази Баба кој сексуално возмемируваше полицајка

Командирот на ПС Гази Баба кој принудувал полицајка на која ѝ бил надреден на „пижама парти“ е суспендиран. С.В....

МКД: Лични документи со „северна“ од септември

Нови лични документи за македонските граѓани со името Република Северна Македонија ќе почнат да се издаваат од септември...

Лани во земјава биле увезени 2.215 тони отпад

Во текот на 2019 година вкупната количина на увезен отпад во земјата бил 2.215 тони и не станувало збор опасен...