Како од Македонец се станува Бугарин (ВИДЕО)

Наспроти трендот на  многу Бугари кои сакаат да ја напуштат својата татковина, бугарска ТВ НОВА раскажува приказна за тројца Македонци кои избраа да останат...

Први фотографии од драматичната спасувачка операција во Тајланд (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Агенции јавуваат дека дождот би можел да ја отежне операцијата за спасување на 12 деца и нивниот тренер кои веќе 15 дена се заробени...

Почна операцијата за спасување на децата во Тајланд (ВИДЕО)

Ризичната операција за спасување на 12 деца и нивниот фудбалски тренер, кои 15 дена се заглавени во лавиринтот пештери во Тајланд, конечно почна, а...

Хрватска го урна домаќинот Русија, во полуфиналето на СП и Англија (ВИДЕО)

На сличен начин како против Данска во осминафиналето, Хрватска го прескокна и домаќинот Русија, славејќи на пенали за второ полуфинале на фудбалските мундијали, каде...

Франција и Белгија први полуфиналисти, Јужна Америка без медал (ВИДЕО)

Полуфиналето на Светскиот фудбалски шампионат во Русија ќе биде мини Европско првенство откако Франција и Белгија ги елиминираа двата последни јужноамерикански претставника Уругвај и...

Протест за слобода за Филип Достовски и за марихуана во медицински цели (ВО ЖИВО)

Во 10 часот претпладнево започна мирниот протест пред Основниот суд Скопје за слобода за Филип Достовски, основачот на движењето „Зелена Алтернатива“ и едукатор во...

Снимено спектакуларно бегство со хеликоптер од затвор (ВИДЕО)

Осудениот убиец Редоа Фаид (46) денес избега сод хеликоптер, а на социјалните мрежи се појави видео за тоа „филмско бегство“. Никој не бил повреден и...

„Стој, не мрдај“ за добредојде на мигрантите во Медитеранот! (ВИДЕО)

Атинскта агенција АНА-МПА објави ексклузивно видео од третманот на бегалците од Африка при нивната „блиска средба“ со припадници на италијанската крајбрежна стража: „Не мрдај! Седни!...

Џефери се пожали дека Иванов одбива средба со него (ВИДЕО)

Спикерот на македонскиот парламент, Талат Џафери, се пожали дека од претседателот Ѓорѓе Иванов веќе неколку месеци не добил одговор на неговото барање да се...

Ни треба ли легализирана марихуана? (ВИДЕО)

Користењето канабис за рекреативни цели треба да биде право на избор, со консумација на канабисот во било каква форма не ѝ наштетуваме на државата,...

Последни вести

Фрчковски веќе нема храброст да ги именува тие што ги навредува

Само 24 часа откако доби лекција по право, правна практика и историја на уставно право професорот Фрчкоски се обиде да се извади за дебаклот...

Македонските ракометари од ѕвездите до калта против Шпанија

Сè што со стил изградија во првото полувреме, кога се надигруваа со европскиот првак, македонските ракометари го уништија уште во почетокот од...

Ципрас доби 151 глас – грчката влада преживеа

Владата на премиерот Алексис Ципрас преживеа откако за доверба на владата вечерва гласаа 151 пратеник по дводневната расправа...

Македонија се надигрува со европскиот ракометен првак!

Македонските ракометари можат деа жалат што наместо водство, па дури и од неколку гола разлика, со минимална негатива од 13:12 го завршија...