Ангеловска ги повика граѓаните да донираат за борба против короната (ВИДЕО)

„Сега секој кој има можност преку https://solidarnost.gov.mk/ може лесно и едноставно да придонесе во борбата против ковид-19 со своја донација“,...

Новиот поглавар на ИВЗ ја „призна“ Република Македонија! (ВИДЕО)

Новиот реис на Исламската верска заедница (ИВЗ), Шакир Фетаху, ја именува државата како Република Македонија, откако претходно ја употреби формулацијата „Северна Република...

Сите датуми за избори на Заев

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на Фејсбук објави видео со сите најави за избори на Зоран Заев.

Наместо 40%, добила 92 денари „бонус“ за справување со ковид-19 (ВИДЕО)

Помпезно најавуваната мерка дека здравствените работници ангажирани во спраување со Ковид-19, ќе добијат картичка со 40% пропадна во вода. Наместо 40%, добија...

Немири во Атланта откако беше убиен уште еден Афроамериканец (ВИДЕО)

По убиството на 27 годишниот Афроамериканец Рејшард Брукс кој бил застрелан при обид за апсење од „бели“ полицајци,...

САД: Полицијата уби уште еден Афроамериканец при апсење

Почина уштен еден Афроамериканец откако при обид за апсење бил застрелан од полицаец. Полициски службеници реагирале по повик...

Двоглав орел и „Зошто да не: Порака од ДУИ на скопското Кале

ДУИ упорно ја турка тезата дека е дојдено време за премиер и во рамки на кампањата Двоглав...

Пендаровски повторно фатен со различни ставови (ВИДЕО)

Претседателот Пендаровски повторно со помош на компаративно видео е "фатен" како за само две недели кажува дијаметрално спротивни ставови. Овој пат споредбата покажува дека за...

Адеми: Албанец премиер е „третата опција“ за Македонија (ВИДЕО)

И министерот за образование Арбр Адеми, порача дека време е за премиер Албанец, како и дека дошло време еднаквоста да биде цела...

Милошоски: Пендаровски на 30 мај тврдеше едно за коронавирусот, сега друго (ВИДЕО)

По денешната изјава на шефот на државата дека никогаш не прогласил вонредна состојба поради бројот на заразени, реагираше пратеникот Антонијо Милошоски:

Последни вести

Стојанче Ангелов за гледаноста на ТВ-дуелот со Апасиев: Сака народ паметни луѓе

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов, се пофали на Твитер за големата гледаност на ТВ-дуелот со претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на Канал...

Османи: По 15 јули Македонија ќе има премиер Албанец

Вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи во вечерашново гопстување во „Само интервју“ на Канал 5 вели дека не нагаѓа, туку знае дека по...

Ветени уште лани: Од денеска субвенции за инвертери

Денеска е распишан јавнен повик за субвенционирање на инвертери за затоплување на домаќинствата на граѓаните, што беше најавено уште минатата година.

Во Словенија произведен првиот авион на електричен погон на светот

Словенечката компанија Pipistrel го произведе првиот „електричен“ авион во светот, за кој е добиен сертификат од Агенцијата за безбедност на воздушниот на...