На трибина на Пендаровски, граѓанин најави дека со пиштол ќе оди во ДИК! (ВИДЕО)

На вечерашната трибина на Стево Пендаровски во Гостивар, граѓанин на Гостивар се закани дека со пиштол ќе влезе во ДИК бидејќи бил...

Силјановска: Собранието да не биде „дом за бесење“ на демократијата (ВИДЕО)

„Парламентот треба да биде најпрестижната школа на демократија во која низ дијалог со аргументи и различни ставови, ставови на граѓаните се трага по консензус...

Пендаровски: Во ова држава нема веќе газди и кираџии (ВИДЕО)

„Помина времето кога некој беше газда а друг кираџија, затоа ние сакаме да одиме напрад, а тоа значи и запирање на масовната...

Штаб на Силјановска: „СДСМ да си најде добри адвокати“

„Паничната реакција на СДСМ од каде што во иста реакција велат дека воопшто немаат апликација за избори и во исто време дека...

Заев: Ако нема излезност, ќе се тргне цензусот или претседател ќе се избере во...

Премиерот не верува дека нема да има проблем со излезноста во вториот круг на претседателските избори што ќе се одржи на 5 мај, односно...

Пендаровски: И да не блокира Турција за НАТО, не може да исполниме нешто спротивно...

„Не можете да направите мерка која е спротивна на нашите интереси и да речеме ова не е во склад со македонските закони,...

Заев: Ако Иванов се дрзне…(ВИДЕО)

Во вечерашното гостување на ТВ21 премиерот Зоран Заев изјави дека не верува дека претседателот на државата Ѓорѓе Иванов ќе ги амнестира...

Гори катедралата „Нотр Дам“ во Париз (ВИДЕО)

https://twitter.com/i/status/1117840963408470019

Пендаровски е против дел од надлежностите на претседателот да преминат кај премиерот (ВИДЕО)

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на државата, а...

Tриото „Кладенец“ за сите паднати за Македонија (ВИДЕО)

Промовиран новиот проект на триото „Кладенец“ насловен „МАЈКО ЗЕМЈО НЕ ПЛАЧИ“. "Проектот „Мајко земјо не плачи“ започна како идejа на 5-ти Јануари 2019 година, а...

Последни вести

Хани: Пендаровски доби „зелена карта“ за претседателски кандидат во Мала Речица

Тахир Хани, заменик генерален секретар на Владата од редовите на ДУИ вечерва изјави дека Стево Пендаровски легитимитетот и зелена карта за кандидат...

СДСМ: Лупевска не ја кажа вистината за дуелот Пендаровски-Силјановска

Социјалдемократскиот сојуз вечерва побара извинување од ТВ Телма и од новинарката Снежана Лупевска околу конфузијата во јавноста дали вечерва требало да има...

Јоци: Т’нко Стево. Толку ти беше, изгледа. Трет пат нема

Според новинарката Јорданка Ивановска-Јоци, СДСМ се моли да нема цензус во вториот круг од претседателските избори, констатирајќи дека нејзиниот кандидат Стево Пендаровски...

Непотизам при вработувањето на сестрите на министрите Бектеши и Адеми

Сестра на министерот Крешник Бектеши конкурилала на оглас на МЕПСО заедно со 800 лица за 23 работни места,  а за местото самостоен кандидат за кое...