Воено аташе во САД без „амин“ од Иванов и без знаење на Заев (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев не знае дека веќе два месеци во Вашингтон престојува воено аташе за кој нема потпишан Указ од претседателот Ѓорѓе Иванов. Премиерот денеска...

Трамп испраќа гардисти против караван со илегални мигранти (ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп нареди итно распоредување на Националната гарда, резервен дел на американската војска, на границата со Мексико за да се спречи илегалната...

Масовни гробници за дизелашите на „Фолксваген“ во САД (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

По плаќањето на милијарди долари казна за скандалот со лажирање на податоците нза емисиите на штетни гасови што ги испуштаат возилата, „Фолксваген“ сега мора...

БЕСА: Заев да го разреши Каевски како лекција за сите (ВИДЕО)

Објавувањето на збирката песни од Агенцијата за млади и спорт, во која се користи навредлив јазик кон Албанците, не треба да помине без казнување,...

Кинеската вселенска станица изгоре далеку од Македонија (ВИДЕО)

Вселенската станица „Тијангонг-1“, за која кружеа информации дека делови од неа би можеле да паднат над Балканот, а со тоа и во Македонија, сепак,...

Шокантно: Без причина нападнал муслиманка во болница (ВИДЕО)

Млада муслиманка облечена во хиџаб доживеа ужасен момент кога еден Американец брутално ја нападнал во чекалната на болницата Бомонт во Дирборн, Мичиген, објави британскиот...

Османи: Непотребна хистерија околу употребата на јазиците (ВИДЕО)

Вицепремиерот Бујар Османи преку својот профил на „Фејсбук“ се обрати на македонски јазик, со албански титл, нарекувајќи го „непотребна хистерија“ спротивставувањето на Законот за...

За срамните стихови директорот на АМС, Каевски, не гледа причина за оставка (ВИДЕО)

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, денеска на прес конференција изјави дека чувствува морална одговорност за објавените скандалозни песни во Збирката поезија од проектот...

Ограбена спомен-куќата на Есма Реџепова (ВИДЕО)

Спомен-куќата на кралицата на ромската песна Есма Реџепова била ограбена од непознати сторители, јави ТВ Сител. Од куќата била однесена целата музејска поставка која, по...

Кинеска вселенска станица утре ќе падне на Земјата (ВИДЕО)

Делови од кинеската вселенска станица најверојатно ќе паднат на Земјата утре вечер или најдоцна во понеделник наутро  јави Европската вселенска агенција. Tiangong-1 (Небесна палата ),...

Последни вести

Двојно помала казна за убиецот на охриѓанецот Матлиовски

Од 16 години на 8 години е намалена затворската казна за за српскиот турист Бојан Угреновиќ кој до смрт го претепа 26 годишниот...

Заев и Владата во Скопје молчат за жестоките обвинувања од човек на Вучиќ (ВИДЕО)

Македонската влада молчи за обвинувањата кои што доаѓаат од Белград од српски функционер близок на српскиот претседател Александар Вучиќ и пратеник на неговата владеачка...

ИВЗ ѝ се заканува на Владата: Решение за 3 имоти во рок од 10...

Поглаварот на ИВЗ, Реисул-Улема Х. Селејман ефенди Реџепи испратил писмо до претседателот на Собранието, до претседателот на Владата и до Комисијата за односи со верските...

Помпео: Бог го пратил Трамп да го спаси еврејскиот народ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека е „можно“претседателот Доналд Трамп да бил испратен од Бог за да го спаси еврејскиот народ...