Хеликоптер падна во река во Њујорк петмина загинати (ВИДЕО)

Пет лица загинаа, откако хеликоптери се урнаа во Ист Ривер во Њујорк, а портпаролот на њујоршката полиција потврди дека само пилотот успеал да се...

Цензурирана емисијата „Код“ на Снежана Лупевска (ВИДЕО)

Новинарката Снежана денеска објави дека еден дел од нејзината емисија „Код“ која се емитува на Телма била цензурирана. Во обраќањето до јавноста таа вели дека...

Бараат оставка од Бутарис кој предложи промена на името на аеродромот „Македонија“ (ВИДЕО)

  Граѓани на Солун денеска протестираа пред Градското собрание поради неодамнешната изјава на  градоначалникот, Јанис Бутарис, кој побара промена на името „Македонија“. Демонстрантите со грчки знамиња...

Со улични камери ќе идентификуваат мигранти (ВИДЕО)

Италијански град протера околу 200 имигранти и ги блокира плановите за изградба на џамија, во пресрет на парламентарните избори што се одржаа минатата недела. Сесто...

ДУИ и СДСМ да го усвојат Законот за јазици или Заев ќе ја изгуби...

„Ако Заев влезе во теренот на ВМРО-ДПМНЕ и почне да ги прифаќа барањата се да се врати Законот за јазици, да се дебатира во...

Пораките на Милчин кои медиумите „заборавија“ да ги третираат (ВИДЕО)

Иако на социјалните мрежи гостувањето на Владимир Милчин во емисијата „Само вистина“ предизвика„бура“ од коментари и пораките на некогашниот прв човек на Отворено општество,...

Рускиот патријарх му одржал лекција по историја на бугарскиот претседател (ВИДЕО)

Руската православна црква сподели видео запис на социјалните мрежи од  средбата на рускиот патријарх Кирил со бугарскиот претседател Румен Радев од пред три дена....

Македонски марш низ Франкфурт со „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

„Македонско девојче“ од грлата на Македонците од Германија го украси нивниот вчерашен марш низ улиците на Франкфурт како дел од македонските протести во 15....

Топлес протест против Берлускони (ВИДЕО)

Поранешниот италијански премиер денес беше „нападнат“ од претставничка на групата FEMEN, која гола до половина скокна пред него во момент кога Силвио Берлускони гласаше...

Протест: Никој нема право да ни го смени името (ВИДЕО)

„Никој, ни Владата, ни Собранието, ни Претседателот немаат уставни овластувања за промена на името на државата. Посебно не под ултиматум однадвор. Кој ве овласти...

Последни вести

Заев и Владата во Скопје молчат за жестоките обвинувања од човек на Вучиќ (ВИДЕО)

Македонската влада молчи за обвинувањата кои што доаѓаат од Белград од српски функционер близок на српскиот претседател Александар Вучиќ и пратеник на неговата владеачка...

ИВЗ ѝ се заканува на Владата: Решение за 3 имоти во рок од 10...

Поглаварот на ИВЗ, Реисул-Улема Х. Селејман ефенди Реџепи испратил писмо до претседателот на Собранието, до претседателот на Владата и до Комисијата за односи со верските...

Помпео: Бог го пратил Трамп да го спаси еврејскиот народ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека е „можно“претседателот Доналд Трамп да бил испратен од Бог за да го спаси еврејскиот народ...

Власта и опозицијата не постигнаа договор за СЈО

Нема договор за Законот за јавно обвинителство меѓу власта и опозицијата, откако не беа прифатени барањата на ВМРО ДПМНЕ. Од опозициската...