Нема вести да се прикажат

Последни вести

Спасовски вчера и денес во контакт со пола Влада и раководство на СДСМ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва објави дека е позитивен на Ковид19. Вчера Спасовски беше на конгресот на СДСМ со премиерот Заев, вицепремиерите Љубчо...

Клиничката слика на министерот Спасовски е добра, тестот за Ковид19 е позитивен

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави дека е позитивен на Ковид19, дека има благи симптоми но дека има добра клиничка слика. "Почитувани, би сакал...

Николовски: Новинарите се под притисок, никој не останал на власт со сила...

Во дебатата за законот за поткажувачи (свирачи) пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски информираше дека тројца новинари се под судски прогон и притисок од власта...

Македонски зам. министер: Бугарија преферира ФИРОМ наместо новото име

Заменик министер за локална самоуправа во македонската влада тврди дека во меѓудржавни документи Бугарија преферира да ја користи кратенката ФИРОМ наместо новото име. Зоран Димитровски...