Апел: Не ги објавувајте ликовите на синот и сопругата на чуварот во Шутка!!!

Во медиумите и на социјалните мрежи денеска се користи семејна фотографија на затворскиот чувар Жарко Милошевиќ кој од страна на затвореници е именуван како...

Во Скопје се бара шпион за 400 евра месечно (ФОТО)

Во скопската населба Ченто поточно на влезот во селото Сингелиќ познато како Асанбегово објавен е оглас за работно место кодош. Огласот е залепен на бандери "Бараме...

Митровски за легализација на марихуаната: Да, ама ако секој може дома да ја засади,...

Јанаки Митровски, прв човек на Здужението „Билка“ за Канал 5 телевизија изјави дека поддржуваат продажба по локали, кафулиња, кофи шопови и...

Мицкоски се пожалил на Хан за криминалот, скандалите, корупцијата…

„Сериозните скандали го рушат кредибилитетот на земјава и ја подриваат правната држава загрозувајќи ја и европската иднина“, се пожалил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на...

Приведен Трајко Вељановски

Поранешиот спикер Трајко Вељановски е приведен за настаните од 27 април, потврдуваат за „Фокус“, од Обвинителството за организиран криминал. Пратеникот е...

Шеќеринска: По 50 денари од секој граѓанин за мирен сон во НАТО

Членството во НАТО, вели министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, е и паметна одбрана, а парите кои се одвојуваат за членство во Алијансата...

Силјановска: Македонија не смее да биде држава на која сите други дрско вежбаат државност

Професорката Гордана Силјановска Давкова, носителка на листата на ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица реагира на „шегувањето“ на власта во Бугарија околу светите...

Дукоска: Никој не може да ја разбере сегашната битка во САД подобро од нас...

Ана Дукоска, глобална координаторка не непартиското движење „Ние сме Македонија“, им го честита роденденот на Соединетите Американски Држави со алузија на сегашната...

Таравари: Граѓаните немаат доверба во институциите

Причината што голем дел од граѓаните не веруваа во вирусот е неиформираност, но и недовербата во институциите истакна градоначалникот на Гостивар...

За Шилегов автобусите на ЈСП не шират корона, фотката од полна 57-ца ја прогласи...

Градоначалникот Петре Шилегов не признава дека има турканици во автобусите на ЈСП, а фотографијата која беше споделувана на социјалните мрежи од преполна...

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...