Рот: Спорот за името е лудило кое во ЕУ никој не го разбира

Спорот со името со Грција е лудило кое освен двете земји кои го имаат никој друг не го разбира а македонските власти барем до...

Приштина не чула за заканите на косовски граѓани кон Заев, Ахмети и Груби

Косовското министерство за внатрешни работи нема сознанија за заканите што преку медиумите ги упатиле роднините и пријателите на заробените и убиените косовски државјани во...

Што доби Ципрас од американскиот потпретседател што не доби Заев?

Вчера американскиот потпретседател Мајк Пенс еден по друг на телефон ги повикал грчкиот премиер Алексис Ципрас и македонскиот претседател на владата Зоран Заев. Во врска...

Шефот на ЕК Јункер станува грчки доктор, предходникот летуваше на грчки јахти

Универзитетот Аристотелис од Солун објави дека шефот на Европската Комисија, Луксембуржанинот Жан Клод Јункер ќе стане нивни почесен доктор. Церемонијата на доделување на титулата почесен...

Дачиќ во Атина се покајал што не не признал како ФИРОМ

Српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ повторно се покајал што во 1995 година Србија не ја признала Македонија под референцата ФИРОМ. Оваа...

Срѓан Керим им пиша на американскиот потпретседател и премиерот Заев

Во јавната комуникација по телефонскиот разговор меѓу потпретседателот на САД Мајк Пенс и македонскиот премиер Зоран Заев вчеравечер се вклучи и Срѓан Керим, претседавач...

„Запалката дојде до бурето барут“, ЕУ го губи Балканот

Занимавајќи се со себе Европа и своите дефекти Европа не може да ги види опасниот развој на настаните на југоистокот од континентот кои што...

Во соопштението на Белата Куќа нема поздрав од Трамп за Заев

Во објавата на Белата Куќа во врска со разговорот меѓу потпретседателот на САД Мајк Пенс и македонскиот премиер Зоран Заев не се споменува поздравот...

Екс оперативец на ЦИА во Скопје: Руски агенти го наместиле синот на Трамп

Поранешната оперативка на ЦИА која што се пензионирала по престојот во Скопје во 2003 година, за американските медиуми тврди дека средбата на Доналд Трамп...

Балканот во ЕУ или хаос во регионот, Македонија на бавниот колосек

Седум централно европски држави ја повикаа Европската Унија да го забрза влезот на Црна Гора и Србија затоа што неуспехот да го интегрира Балканот...

Последни вести

Веспрем му се одмазди на Вардар за поразот во финалето на ЛШ

По Кил, уште едно катастрофално издание на ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, овој пат во Веспрем, каде што загубија со...

Муратовски до власта: Вие го сменивте името, тоа ве смени вас

Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето...

Милошоски: Заев заминува со Рашковски, Кики и Фрики, Курто Дудуш…

„Заев си заминува, ова му се последните недели/месеци на премиерското столче. Со него си заминуваат и Рашковски, Кики и Фрики, Курто Дудуш,...

Познати носителите на листите на СДСМ на изборните листи (ТВИТ НА ДЕНОТ)

Шега на сметка на власта откако премиерот најави предвремени избори. https://twitter.com/Trollowsky/status/1185553458881019906?s=19