Зиков поврзува судско-извршителско подземје со МВР и тајни служби

Новинарот и директор во МЕПСО Љупчо Зиков кој важи за близок на премиерот Заев тврди дека дел од судиите, од извршителите и голем дел...

Дали е Катица една од 2000 нинџи во Македонија? (ТВИТ НА ДЕНОТ)

Инзвонредна сатирична видео комбинација од интервју со македонски нинџа и видео од Катица Јанева која е маскирана како древен воин од далечниот исток. https://twitter.com/Semir_k11/status/1196888247982592001?s=19

Кнаус: Направивме две грешки со Македонија (ВИДЕО)

„Направивме две грешки со Македонија“, вели Гералд Кнаус од Европската иницијатива за стабилност, кој е еден од највлијателните експерти за Балканот во ЕУ. Наместо да...

Конкурси во МНР: МДС бара Димитров да не прави политички злоупотреби

Македонскиот Дипломатски Синдикат преку соопштение за јавност изразува сериозна загриженост поради вчерашното објавување на 21 интерен оглас за упатување дипломати во дипломатско - конзуларни...

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Пратеникот Антонијо Милошоски, на Фејсбук потсетува на изјавата на премиерот Заев, кога се пофали дека тој е во координација со адвокатката ...

Нова Македонија: Брендот Macedonia the GReat е иредентизам

„Грчката епепе-кампања бурно одекна во македонската јавност, делумно онаа интелектуалната, а сепак многу повеќе на социјалните мрежи. Во...

Апелација со контра пријава против Русковска – се заканувала преку СМС

Апелациониот суд ќе ја пријави обвинителката Вилма Русковска во МВР за заканувачката СМС што ја испратила до еден...

Заев ја промовира кратенката НРТВ за јавниот радиодифузен сервис

НРТВ е кратенката што премиерот Зоран Заев ја употреби на Твитер за Македонска радиотелевизија (МРТВ), на која синоќа гостуваше заедно со министерката...

Николов ѝ донесе на Македонија највисок пласман во квалификации за ЕП во фудбал

Бобан Николов со голот во втората минута од судиското надополнување на времето од првото полувреме ѝ донесе на фудбалската репрезентација на Македонија...

Панчевски за куќниот притвор на Јанева кај син ѝ: Држава ли е ова, институции...

Поранешниот претседател на Основен суд Скопје 1, Владимир Панчевски, реагира на одредениот домашен притвор за бившата шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица...

Последни вести

Републиканецот Балдерсон нов член на Групата пријатели на Македонија во Конгресот на САД

Трој Балдерсон од Охајо, член на Републиканската партија, ѝ се придружи на двопартиската Група пријатели на Македонија во Конгресот на САД, соопшти...

Според Шилегов Сарафов го убил Ѓорче Петров 14 години по својата смрт (ВИДЕО)

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов направи нов гаф, овој пат во емисијата Само Вистина на Канал 5 каде што се обиде да објасни дека...

Цели 40 часа скопско село е без струја, ЕВН под стрес

Скопското село Грчец над 40 часа е без струја а екипите на ЕВН не можат да го решат проблемот поради кој граѓаните два дена...

Оливер Спасовски технички премиер по 3 јануари

Актуелниот министер за внатрешни, Оливер Спасовски, ќе биде технички премиер по 3 јануари “ дознава Сител повикувајки се на извори од „Бихаќка“.