Синдикатите бараат минималецот да биде 16.000 денари

Ако потрошувачката кошница изнесува 32.653 денари, просечната плата 25.000 а според европската директива минимална плата треба да изнесува минимум 60% од просечната...

Твитер прашува: Кој го излажал Груевски за профилот на Катица? (ВИДЕО)

По смената на Катица Јанева на Твитер е актуелно старо видео во кое екс прмиерот Никола Груевски тврди дека е задоволен од нејзиниот избор...

Владата откри дека случајот “Рекет” го третира различно од сите нас

За разлика од целата јавност на која и е јасно дека се работи за огромен скандал во кој инволвирани огромен број политичари и други...

Максимовски: Во Рекет се вмешани и ЕУ фондови и странци

Долгогодишниот новинар Илија Максимовски во текст со наслов "БАНДАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА „ЛЕПЕЛА„ И ОД ЕУ ФОНДОВИТЕ ЗА МАКЕДОНИЈА !?", тврди дека голем...

Ѕверство: Со секира касапел кучиња во Аеродром (ВИДЕО)

Едно мртво, едно го нема a уште едно куче повредено е билансот на соноќешното  дивеење во скопскатата населба Аеродром во кое непознат сторител со...

Јапонци пеат и играат на „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Коментар не е потребен...едноставно, прекрасно. https://www.facebook.com/rozeana.macedonian.1/videos/378115986458913/

ИТ-секторот згрозен од владиниот проект за приучени инженери

Луѓето од ИТ сектор се шокирани од проектот на владата која најавува дека со курсеви ќе обучи луѓе да стекнат знаења кои се добиваат...

Героски: Не ја силувајте правдата

„...До аферата „Рекет“, сите ние можевме да поверуваме во јавно декларираната љубов на раководството на СДСМ во правдата. Сега, кога гледаме како...

Милошоски: Помошниците на Јанева имале просечни примања до 260.000 денари

Платите на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и на другите во СЈО останаа тајна дури и сега кога институцијата по 4 гдини...

По разрешувањето на Јанева, се бара чаре за екипата од СЈО

Мандатот не обвинителите на СЈО не може да го надмине мандатот на специјалната јавна обвинителка, оттаму Советот на јавни обвинители за „судбината“ на обвинителите ќе...

Последни вести

Панговски со маичка „Република Македонија“ во колосеумот во Рим, па во клинч со Грци...

Македонскиот активист од САД, Гоце Панговски, објави на Твитер сопствена фотографија од колосеумот во Рим со маичка со натпис Република Македонија на...

Боки 13 е многу болен, вели неговиот адвокат

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашко Дукоски, вели дека неговиот клиент е во многу лоша здравствена состојба. Во емисијата...

По 7 месеци, Стевчо Јакимовски излегува од куќен притвор

Стевчо Јакимовски e ослободен од куќен притвор, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укинал мерката куќен притвор и му...

Бујар Османи на терен ја проверува двојазичноста (ВИДЕО)

Вицеремиерот Бујар Османи, на Фејсбук објави видео на кое се гледа како тој во придружба на Директорот на Агенцијата за спроведување...