Грците ликуваат за избрусеното сонце од Кутлеш на шахтите во Скопје!

Стругањето на сонцето од Кутлеш од капаците на шахтите во Скопје наиде на одобрување во Грција до толку што се појавија и...

Момироски: Дипломати укажаа на скандал што домашната јавност не го виде

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од...

Заев го легализира и со полиција го чува „Скопје 2014“

Професорката Биљана Ванковска иронично забележува дека една од целите на „шарената револуција“, проектот „Скопје 2014“,  премиерот Зоран Заев сега го легализира...

Милчин: Кој ќе го врати ВМРО-ДПМНЕ на власт!

Професорот Владимир Милчин одговара на обвинувањата дека со критиките на власта работи во корист на една опозициска партија.

Коѕијас: Ознаката на споменикот на Александар дека е грчки херој е акт на пријателство...

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, го поздрави поставувањето табли на спомениците на Александар Македонски, Филип Втори и Олимпија...

Бугарски новинар за „братучедите“ и таблите на спомениците: Таква им е целата работа –...

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на Бугарска национална телевизија (БНТ) од Скопје, преку потсмев со новите табли на спомениците во Скопје што не...

Битолчанецот што ги бои шахтите до Заев: βρеmе е дα сi εbи мαiκατа

Заштитен од правото на слобода на говор како основно начело на демократијата Битолчанецот кој го враќа сонцето од Кутлеш на шахтите вчера беше гостин...

Героски открива како работи пропагандата на СДСМ и како стои Заев на анкетите

Во својата најнова колумна уредникот на плусинфо.мк Бранко Героски одговара на спиновите на владиниот пропагандист Саше Политико кој објави дека Героски и Владимир Милчин...

Најчевска за „убавите“ времиња: Народ на улици за сладолед и сендвич е веќе видено

Професорката Мирјана Најчевска се сомнева дека ВМРО-ДПМНЕ, како што вели, ќе смисли нешто оригинално и свое кое би било соодветно на ситуацијата...

Две села повеќе од две недели без вода на 40 степени

Веќе 16 дена селата Вип и Локвица во општина Македонски брод немаат вода за пиење. Општината молчи и моли Бога да заврне дожд. Жителите се приморани...

Последни вести

Пресинг.Тв: Идната недела нови снимки за „Рекет“!?

Многу е веројатно наредната недела, новинарот на „Ла Верита“ Ларис Гејсер да овјави нови материјали кои би ја докажале поврзаноста на високи...

Гаисер најавува нови снимки: Кои се Зеки, Фики и Доки?

Порталот прессингтв.мк најавува нови бомби во скандал поврзан со медицински бизнис во кои главни ликови се извесни политичари кои expres.mk ги именува како: Зеки,...

Шекеринска честита 27. роденден на „Армија на Република Северна Македонија“

Иако „Република Северна Македонија“ официјално постои од 12 февруари 2019 година, потпретседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска од...

Димитров: Не сум се сликал со Боки 13, изгледа сум имал пречувство што пропуштам

И Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска се огласи во врска со аферата „Рекет“ со апел случајот што побрзо да се...