И ние жени за фудбалски судија имаме

Ивана Пројковска, македонска судијка, денеска (17 часот) ќе го води финалето на Европското првенство за фудбалерки до 19 години,...

Дурловски: Денес „над Македонија“ зајде „новото сонце на слободата“

Оперскиот пејач Игор Дурловски по ратификацијата на Преспански договор и во грчкиот парламент резигнирано констатира дека „за своите правдини“ ќе се борат...

Мицкоски: Се додека Кики не е Кики а Заев и Фрики молчат, криминалот ќе...

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да...

Ни треба ли министерство за спроведување на Охридскиот договор?

На 14 март пратениците ќе расправаат за иницијативата за формирање ново министерство со што, меѓу друггото, Секретаријатот за спроведување на рамковниот договор ќе прерасне...

Провладин ,,Пиарџија” тврди дека ВМРО-ДПМНЕ организирала скандирање ,,Северна” во Крушево

Сопственикот на агенцијата за истражување на јавно мислење Рејтинг Никола Спасов кој често добива државни и локални тендери се вклучи во кампањата на владата...

Зошто Шилегов ги брише коментарите на Фејсбук

Скопјанка незадоволна од мерките против аерозагадувањето го обвинува градоначалникот на Скопје Петре Шилегов дека го избришала нејзиниот коментар од јавниот фејсбук профил. Таа обвинува и...

Несовесни возачи го блокирале патот Стража – Гостивар (ФОТО)

Километарска колона се создала попладнево на патот што води од планинскиот превој Стража кон Гостивар, јавуваат читатели на expres.mk. Блокадата на патот е причинета...

Косовскиот претседател му држи часови по протокол и дипломатија на Заев (ВИДЕО)

Косовскиот претседател Хашим Тачи прецизно ги лоцира грешките на премиерот Заев и неговиот кабинет во комуникацијата со руските комедијанти Вован и Лексус. Тој пред 7-8...

Го демонтираат името на аеродромот

Компанијата ТАВ Македонија, која стопанисува со скопскиот аеродром, од утрово почна со демонтирање на „старото име“ на аеродромот. Со одлука на владата и со образложување...

Грците во напад на Димитров, бил „тврд“ за имeто

Михали Игнатиу, еден од најугледните грчки новинари кој важи за близок со сите влади во Атина во последниве две децении објавува анализа во која...

Последни вести

Таравари најавува „Албанска пролет“

Ако на Косово победи движењето Самоопределување на Албин Курти, ќе осамне нов ден за Албанците, убеден е гостиварскиот...

Обвинителите на СЈО ги чуваат предметите !?

Иако вчера Советот на јавните обвинители реши да ги врати во обвинителствата каде што претходно работеа, обвинителите од СЈО денеска се...

Катица Јанева е болна

Адвокатката Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 изјави дека е влошена здравствената состојба на Катица Јанева која од 21...

Почина професорот Томе Груевски

Професорот Томе Груевски, кој зад себе остави бројни генерации новинари, синоќа почина по кусо и тешко боледување во Скопје во 70 година...