„Фокус“: Кацарска најави тужба за обвинителката Стефанова

Судијката Добрила Кацарска е згрозена од сведочењето на обвинтелката Лиле Стефанова, која денес ја спомна судијката како една од оние...

Ванковска: Па ние живееме во бордел!

„Кога ќе се сетам како некои фини души се згрозуваа од речникот на политичарите од “бомбите” во приватни разговори, се...

Најави ли Боки 13 „штрајк со глад“?

Бојан Јовановски на денешнопто рочиште ја извести судијката дека неговото семејство веќе не може да му...

Добила ли Русковска докази од обвинителка дека Јанева помагала за менување на уставот?...

Едно од централните прашања што се наметнува во јавноста од судењето за Рекет и криминалот во СЈО е дали Катица Јанева и некои нејзини...

Милошоски: Знае ли Жбогар за што се користи европско знаменце?

За време на расправата во Комисијата за европски прашања, на која присуствуваше евроамбасадорот Самуел Жбогар , пратеникот Антонио Милошоски праша зошто...

Јанева на Стефанова: „Оро*пијо и го*нарке!“

Пo денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова вио случајот „Рекет“, кога таа беше на заминување, судијката Васка Николовска...

Специјални обвинителки со специјален вокабулар : Ороспијо, гомнарке, возено маче…

Досега невидени вербални напади се случија денеска на судењето за случајот Рекет. Екс шефица на СЈО, Катица Јанева со навреди ја испрати нејзината доскорешна колешка...

Мицкоски: Да не дозволиме разни Вилми и Јовевци да нè убедуваат во неубедливото

Што треба повеќе да се случи ова обвинителство да започне да гледа докази за криминал кај власта, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. "Изјавата од...

Судијата Панчевски со емотивен апел за обединување против “злото што владее со Македонија”

Судијата Владимир Панчевски повикува на обединување на сите противници на владеачката коалиција со цел да се создадат услови за враќање на достоинството и...

Стефанова: Јанева ме тераше да го затворам предметот „Империја“

Обвинителката Лиле Стефанова, денеска се појави како сведок за случајот „Рекет“ кој повеќе пати беше одложуван. Во Кривичниот...

Последни вести

Ганка до Самуел: Креаторите на СЈО сакаат ново СЈО преку ЈО

Професорката Ганка Цветанова ја коментира старата изјавата на ЕУ амбасадорот Самуел Жбогар кој пред дебаклот со СЈО на Катица Јанева на кој тој беше...

Јордан Јованов и неговата мајка ќе живеат во пристоен дом, “кривецот” е Електрометал

Меѓу десетината граѓани и компании кои им помогнаа на Јордан Јованов и неговата мајка се најде и фирмата Електрометал која донираше опрема за...

Влатко Македонски – Пишува Роберт Димитриевски

Влатко Лозаноски покажа како. Со мал гест, но на отворена сцена и пред голем аудиториум, ѝ зададе уште еден удар на „Северна“....

Фетаи бара ЕУ да асистира во избор на обвинители

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи на денешната расправа за предлог-законот за ЈО, побара при изворот на обвинители за гонење организиран криминал...