Шахпаска се пофали дека просечната пензија ќе „скокне“ три евра

По „радосната вест“ од премиерот Зоран Заев за вакцините од Србија, за уште една се погрижи министерката за труд и социјална политика...

Уште еден „шарен“ јавно се извини: Господ напомош да ни е!

Филип Достовски, активист за легализација на канабисот и основач на здружението „Зелена алтернатива“, им се придружи на голем број членови на т.н....

Тортевски за вакцините од Вучиќ: Тоа е причина за оставка на Владата, никако успех

Адвокатот Александар Тортевски ја коментира „радосната вест“ од премиерот Зоран Заев дека српскиот претседател Александар Вучиќ му ветил 8.000 вакцини против Ковид-19...

Царовска со полна уста јавна расправа за нејзината „реформа“, а одби ТВ-дебата

Бранејќи ја својата реформа на основното образование, министерката Мила Царовска тврдеше дека за неа (ќе) се води јавна расправа до 20 јануари,...

Средба Мицкоски – Орбан, добиена поддршка за уривање на блокадата во ЕУ (ВИДЕО)

На денешната средба во Будимпешта лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со унгарскиот премиер Виктор Орбан разговарал за блокираниот пат кон ЕУ, и добил недвосмислена поддршка...

ОБЈАВЕН цел материјал од средбата Заев – Верушевски (АУДИО)

Новинарот Зоран Божиновски го објави и аудио материјалот од средбата меѓу премиерот Заев и синот на неговото советник за безбедност Александар Верушевски. Материјалите предходно Божиновски...

Божиновски објави транскрипт од разговор меѓу Заев и Верушевски

Во пост со наслов "ШАМПИ(Њ)ОНИТЕ ОД Х. ПАРК", новинарот Зоран Божиновски објавува транскрипт од разговор меѓу премиерот Заев и Александар Верушевски инаку син на...

Мијалков откри три досега непознати афери со прислушување

Во своето денешно сведочење како обвинет во предметот "Таргет - Тврдина" екс шефот на тајната служба - УБК Сашо Мијалков откри неверојатни сознанија за...

Вакцините од Вучиќ не ги обезбедил Заев туку лидер на опозициска партија во Македонија

Лидерот на опозициската Демократска партија на Србите во Македонија Иван Стоиљковиќ е човекот кој ги обезбедил 8000те илјади вакцини кои што српскиот претседател Александар...

Спасовски сметал дека стечајот на Еуростандард е катастрофа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кога бил на чело на владата пред изборите се сретнал со член на акционерите на Еуростандард банката и...

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...