Златни ВЦ шољи ли користат? 80 илјади евра за реновирање училишни тоалети

Со договор за јавна набавка ООУ „Јоаким Крчовски" од Крива Паланка преку контакт лицето Игор Велиновски обезбедило адаптација на санитарни јазли за учениците. Спорно во...

Гечевски и Антиќ му одговорија на Зоре Темелковски: Преку КФМ продавал шеќер на Иноспектар

Легендите на македонската кошарка Тодор Гечевски и Перо Антиќ кои сега ја предводат Кошаркарската Федерација на Македонија реагираат на обвинувањето од Зоре Темелковски во...

Кој се плаши од Катица Јанева?

Што е тоа што го има специјалната обвинителка Јанева како орудие во битката да не биде уапсена е централното прашање што го поставува Александар...

Владата се сретнала со „лажна дијаспора“

Првиот човек на македонската заедница на Малта Максимилијан Казаков ја обвини владата дека се среќава со партиски војници од странство и манипулира во обид...

Македонија помалку привлечна за странски инвестиции од пред 3 години

Од високото трето во 2016, оваа година Македонија се најде на 18 место на ранг листата на Фајненшл тамјс според...

Македонија е фактички федерација, банана држава, вели главниот уредник на „Политика“

Жарко Ракиќ, вршител на должноста главен и одговорен уредник на српскиот весник „Политика“, не штеди изрази на критика за одлуката на Македонија...

Бил Николов: За (не)одговорноста на богатите Македонци кон Македонија

Има еден типично македонски проблем кој непланирано придонесува кон нашата пропаст – а тоа е упорното одбивање на имотните или познатите Македонци да сторат...

Македонска новинарка во друштво со три најмоќни жени во ЕУ (ФОТО)

Новинарката Весна Јакимовска во Берлин била дел од официјален настан на германската влада каде имала можност да поразговара и да се фотографира со трите...

Мистериозна порака на обвинителката Ленче Ристовска

"Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“, напиша обвинителката Ленче Ристовска на својот Фејсбук профил. Кому е упатена оваа...

Државјанин на членка на НАТО фатен со фотографии на воени инсталации во Македонија

Државјанин на Република Полска вчера наутро бил уапсен откако во неговиот мобилен телефон биле пронајдени фотографии од македонски воени инсталции. Полјакот со иницијали Х.Л.Р на...

Последни вести

Пресинг.Тв: Идната недела нови снимки за „Рекет“!?

Многу е веројатно наредната недела, новинарот на „Ла Верита“ Ларис Гејсер да овјави нови материјали кои би ја докажале поврзаноста на високи...

Гаисер најавува нови снимки: Кои се Зеки, Фики и Доки?

Порталот прессингтв.мк најавува нови бомби во скандал поврзан со медицински бизнис во кои главни ликови се извесни политичари кои expres.mk ги именува како: Зеки,...

Шекеринска честита 27. роденден на „Армија на Република Северна Македонија“

Иако „Република Северна Македонија“ официјално постои од 12 февруари 2019 година, потпретседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска од...

Димитров: Не сум се сликал со Боки 13, изгледа сум имал пречувство што пропуштам

И Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска се огласи во врска со аферата „Рекет“ со апел случајот што побрзо да се...