Хан крева раменици за Македонија: Се уште преговараме, одложувањето е ризик (ВИДЕО)

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан денеска пред состанокот на Советот за надворешни работи на ЕУ изјави дека се уште се преговара за датумот на...

Владата се фали со проекти, детали за фабриките нема (ВИДЕО)

Во својата незаконска кампања владата во чест на две години од владеењето се пофали со огромен број проекти кои се во изградба или реконструкција...

Новинарката се обиде да наметне тема, Ѓорчев сепак преискусен (ВИДЕО)

Новинарка на 24 Вести вчера на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ се обиде во живо да ги постави тезите на СДСМ како поважни во интервјуто. Иако се...

Пендаровски објави дека разговарале, Рама ја премолче комуникацијата

Претседателот Стево Пендаровски вчеравечер објави дека разговарал со премиерот на Албанија без да открива што конкретно му рекол Рама. Разговорот се случил откако Пендаровски...

Откриен трет случај на рекет од газда на медиум, користени и”бомби” на СЈО

Ексградоначалник од времето на Груевски платил 200 илјади евра рекет на екипата составена од газда и уредник на провладин медиум засилена со претставник на...

Обезбедувањето се повлече, ѕвездата од Кутлеш издржа во Струмица (ВИДЕО)

Обезбедувањето на ракометниот меч Македонија - Грција не успеа да го одземе знамето со ѕвездата од Кутлеш (Вергина) кое за време на интонирањето на...

Героски до власта: Мрш таму лицемери едни – нема да ме замолчите

Новинарот Бранко Героски вели дека од весникот Слободен Печат се повлекол под силен притисок но дека и покрај тоа што самиот ја проголтал горчината...

Продолжуваат уцените до ЕУ, Меркел барала совет од Заев

Германскиот државен сервис Дојче Веле пренесува делови од интервјуа на Зоран Заев и Никола Димитров за два германски весници. Во текстот меѓу другото се открива...

Кисела Вода на нозе против Центарот за зависници (ВИДЕО)

Жителите на Кисела Вода, попладнево одново протестираа откако се уште не е најдена локација каде ќе биде преселен Центарот за зависници....

ММДЧП бара членките на НАТО да не ја примат Македонија

Македонското меѓународно движење за човекови права со апел до членките на НАТО да го одбијат ратификувањето на приемот на Македонија под името "Северна" кое...

Последни вести

Во ЕУ поделба меѓу членки на НАТО и екс Варшавскиот пакт за Македонија

Само една земја која не била членка на Варшавскиот пакт била за почеток на преговори за Македонија и Албанија вчера во Брисел. Освен Италија сите...

Вишниевски за одлуката на ЕУ: Проширувањето какво што го знаевме е мртво

Полскиот диполомат и експерт за Југоисточна Европа Јарек Вишниевски вели дека по денешната одлука на ЕУ, Македонија и Албанија да чекаат до октомври за...

Одвраќаат Македонци од бар на Халкидики со лозинка за Ви-Фи „Македонија е грчка“!

Сопственик на бар на плажа на Халкидики докажа дека само небото му е лимит во креативноста како да ги одврати гостите од...

Сиљановска: Во април се знаеше дека нема датум за ЕУ

Професорката Сиљановска не е изненадена што денеска Македонија доби одложување на датумот за преговори најмалку до октомври. "Во април оваа година изјавив: „..не верувам ниту...