Синдикатите бараат минималецот да биде 16.000 денари

Ако потрошувачката кошница изнесува 32.653 денари, просечната плата 25.000 а според европската директива минимална плата треба да изнесува минимум 60% од просечната...

Твитер прашува: Кој го излажал Груевски за профилот на Катица? (ВИДЕО)

По смената на Катица Јанева на Твитер е актуелно старо видео во кое екс прмиерот Никола Груевски тврди дека е задоволен од нејзиниот избор...

Владата откри дека случајот “Рекет” го третира различно од сите нас

За разлика од целата јавност на која и е јасно дека се работи за огромен скандал во кој инволвирани огромен број политичари и други...

Максимовски: Во Рекет се вмешани и ЕУ фондови и странци

Долгогодишниот новинар Илија Максимовски во текст со наслов "БАНДАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА „ЛЕПЕЛА„ И ОД ЕУ ФОНДОВИТЕ ЗА МАКЕДОНИЈА !?", тврди дека голем...

Ѕверство: Со секира касапел кучиња во Аеродром (ВИДЕО)

Едно мртво, едно го нема a уште едно куче повредено е билансот на соноќешното  дивеење во скопскатата населба Аеродром во кое непознат сторител со...

Јапонци пеат и играат на „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Коментар не е потребен...едноставно, прекрасно. https://www.facebook.com/rozeana.macedonian.1/videos/378115986458913/

ИТ-секторот згрозен од владиниот проект за приучени инженери

Луѓето од ИТ сектор се шокирани од проектот на владата која најавува дека со курсеви ќе обучи луѓе да стекнат знаења кои се добиваат...

Героски: Не ја силувајте правдата

„...До аферата „Рекет“, сите ние можевме да поверуваме во јавно декларираната љубов на раководството на СДСМ во правдата. Сега, кога гледаме како...

Милошоски: Помошниците на Јанева имале просечни примања до 260.000 денари

Платите на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и на другите во СЈО останаа тајна дури и сега кога институцијата по 4 гдини...

По разрешувањето на Јанева, се бара чаре за екипата од СЈО

Мандатот не обвинителите на СЈО не може да го надмине мандатот на специјалната јавна обвинителка, оттаму Советот на јавни обвинители за „судбината“ на обвинителите ќе...

Последни вести

Изум на македонски студенти, награден со злато во Сеул

Изум на шестмина студенти од Машински факултет при УКИМ во Скопје освои два златни медала на 12. меѓународна изложба на иновации „KIWIE...

Таравари најавува „Албанска пролет“

Ако на Косово победи движењето Самоопределување на Албин Курти, ќе осамне нов ден за Албанците, убеден е гостиварскиот...

Обвинителите на СЈО ги чуваат предметите !?

Иако вчера Советот на јавните обвинители реши да ги врати во обвинителствата каде што претходно работеа, обвинителите од СЈО денеска се...

Катица Јанева е болна

Адвокатката Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 изјави дека е влошена здравствената состојба на Катица Јанева која од 21...