Рецепт на баба и дедо од Македонија им носи богатство во САД (видео)

Кристина и Михаела се мајка и ќерка кои со помош на рецептот за ајвар на баба и дедо од Македонија успешно се пробиваат на...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски е и останува претседател на партијата

ВМРО-ДПМНЕ го демантира тврдењето од невладината организација „Цивил“ дека претседателот на партијата Никола Груевски веќе подолго време размислувал да се повлече од функцијата. „Груевски е...

Генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ ги засили шпекулациите за заминување на Груевски

Изјавата на генералниот секретар на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги засили информациите за повлекување на лидерот на ВМРО - ДПМНЕ од претседателската позиција...

Солунскиот градоначалник Бутарис доаѓа во Скопје, но не за името

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, в четврток ќе допатува во Скопје на средба со својот нов колега Петре Шилегов, но спорот за името меѓу...

Ексклузивно: Парите на Мајка Тереза можеле да ја урнат „Banca Vaticana“

Светицата Мајка Тереза која што е родена во Скопје со својата банкарска сметка во „Институтот за работа со религиите“ кое што е официјално име...

Лирим Дулови: Го бирам Александар Велики наместо Киро Глигоров за аеродромот

„Ако мора да бирам меѓу Александар Велики и Киро Глигоров го бирам првиот“, пишува уредникот и сопственик на весникот на албански јазик Коха, Лирим...

Македонија 86. во светот според користењето играчки за секс

Македонија далеку заостанува не само во глобални рамки, туку и споредена со соседството, во однос на користењето играчки за секс, според кое се наоѓа...

Кирјас: Бугарија е големо разочарување со националистите во власта

Генералниот секретар на Либерална интернационала, Емил Кирјас од Македонија, ја искритикува Бугарија на Конференцијата на либералните партии од балканските земји во Софија. „Тоа што се...

Анастасов: Без конкретни чекори договорот со Бугарија е големо ништо

„Какво добрососедство може да почувствува едно семејство со две мали деца кое тргнало да оди на одмор во Банско или во Охрид и притоа...

Генсекот на ВМРО-ДПМНЕ го даде профилот на идниот лидер

Генералниот секретар на ВМРО - ДПМНЕ во интервју го скицира профилот на идниот шеф на опозицијата по евентуалното заминување на сегашниот претседател. Ако Никола Груевски...

Последни вести

Брза интервенција на пожарникарите, извадени децата од лифтот во Ново Лисиче

Со брза интервенција на скопските пожарникари се извадени петте млади луѓе кои десетина минути по 23 часот беа заглавени во лифт во скопската населба...

Деца заглавени во лифт чекаат спас во Ново Лисиче

Пет млади луѓе од десетина минути по 23 часот се заглавени во лифт во скопската населба Ново Лисиче во општина Аеродром. Откако тие со помош...

Пендаровски потпиша укази за четири закони со „Република Македонија“ во името

Иако уште од првиот ден во претседателскиот кабинет Стево Пендаровски во секоја пригода го користи новото име на македонската држава, наследникот на...

Град Скопје бара данок од скопјанка почината пред 30 години!?

Скопјанката Марица Стефанова родена 1912 година, пoчинaтa пред 30 години според службите на градот Скопје треба да плати...