Диџејот Равитез се пофали дека ќе настапува во Охрид, ФИРОМ

Диџејот Равитез кој на први август ќе има настап во Охрид или нема информации каде настапува, или неговите менаџери се сигурни во неговата верна...

Атина задоволна од „вордингот“ во пактот Скопје – Софија, очекува силен притисок

Грката влада е задоволна од содржината на договорот меѓу Македонија и Бугарија или како што во Атина се нарекува „Пактот Скопје - Софија“. За Атина е...

Бугарија капитулирала пред Македонија под притисок на НАТО и ЕУ

Ако во 1946 година Бугарија капитулирала пред Советска Русија и признала македонски јазик и нација во Пиринска Македонија сега владата во Софија со договорот...

Сите од “Диво насеље” се виновни

Во завршните зборови изнесени денеска Јавното обвинителство се произнесе за обвинетите во случајот "Диво Насеље" и смета дека сите се виновни за тероризам. Според...

Македонија и велешките хакери во книгата на Хилари Клинтон (видео)

Велешките сопственици на „фарми за содржина“ односно сајтови и групи преку кои за време на претседателските избори во САД беше критикувана Клинтон а беше...

Либерали од ЕУ:„Бриселски инжинеринг за уништување на македонскиот народ“

Словенечкиот либерален портал „Каварна Хајек“ тврди дека она што во моментов и се случува на Македонија е дело на политички инжинеринг кој има крајна...

Почнавме да се фалиме со ФИРОМ и со лош квалитет на услуги

На акционерското друштво А.Д. Македонски пошти  не само што не му пречи референцата од ОН туку почна и да се фали со неа. На својот...

Премиер на „катастрофална држава“: Ќе размислиме за се што ќе помогне, се е можно...

Македонскиот премиер Зоран Заев во изјава на угледниот американски магазин Политико вели дека е подготвен да направи концесии ако Атина е подготвена да ја...

Македонската дијаспора „го минира“ договорот со Грција за името

Грчките власти бараат правни аргументи со кои што од властите во Скопје ќе побараат целосно да запрат сите провокации и отворен иредентизам од сите...

Таравари од САД порача дека гостиварчаните починале е хеморагична треска “Хантан” (видео)

Министерот за здравство Арбен Таравари преку видео порака од САД потврди дека причина за заразата и смртта кај починатите е Хеморагачна треска која ја...

Последни вести

Македонците од Малта за нападите врз дијаспората: Жално и срамно

Македонска заедница во Малта реагира на обвинувањата на дијаспората по „Евросонг“ од новинарката Снежана Лупевска Созен и од директорот на скопската Зоолошка...

Тијана: До бесвест е погрешно тоа што Србија не доби ни поен од Македонија

Тијана Дапчевиќ за српската телевизија Пинк ја сподели својата разочараност од тоа што македонското жири не ѝ даде ни еден поен на...

Директорот на Зоолошка го избриша навредливиот пост за Македонците во дијаспората

Oткако доби стотици негативни коментари, пцости, навреди па ик закани, директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски, го избриша постот во...

Реисот Реџепи носи „ролекс“, подарок од охридски бизнисмен (ВИДЕО)

Реисот Сулејман Реџепи се  пофали дека скапиот часовник „ролекс“ што го носи му бил подарок од охридски бизнисмен. Поглаварот...