Седум мигранти откриени во Грција во камион управуван од Македонец

Полицијата во северна Грција соопшти дека открила седум мигранти, од кои четири деца, скриени во камион со мебел, чиј возач е од...

Во Австралија почна судење на Македонка обвинета за убиство на мајка си

Симона Зафировска се изјасни дека не е виновна за убиството на нејзината 54-годишна мајка Радица Зафировска на денешниот почеток на судењето во...

Луѓе исчезнуваат – или не!

По лавината споделувања на социјалните мрежи во кои се зборува за наводно исчезнати лица и за сомнителни откритија на посмрни останки без...

Димитров: Нашата страна е на надежта и оптимизмот, од другата се стравот и ровот

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за бугарската комерцијална телевизија БТВ проговори и за претстојните претседателски избори во Македонија.

ТВ21: Наредбата за прекин спикерот ја добил од Артан Груби (ВИДЕО)

Врз основа на видеото што го објавува ТВ21 тврди дека наредбата за прекин на седницата на која требаше да се гласа за одземање на...

Ивор Мицковски: Каков дрзок демагог е Шекеринска

Новинарот и поранешен функционер во СДСМ го коментира излагањето на министерката за одбрана Радмила Шекеринска на вчерашната трибина „Фер општество - шанса...

Села бара избори по „скандалот“ со Џафери

Лидерот на Алијанса за Албанците, на денешната прес-конференција во Собранието рече дека е разочаран од односот на Џафери и на ДУИ, односно дека Владата...

Што содржи планот на СДСМ за враќање на рејтингот преку уривање на ДУИ?

Планот на СДСМ за враќање на рејтингот на партијата преку уривање на Али Ахмери, за кој говорат повеќе извори во ДУИ протекол преку еден...

Богоевски: Талат направи будали од сите нас

Претседателот на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања и пратеник,  Павле Богоевски, на ФБ се пожали дека парламентарниот спикер го направил „будала“ и него и сите...

Таен план на СДСМ: Ахмети му испраќа порака на Заев преку Вељановски

Добро упатени извори во албанскиот блок тврдат дека Али Ахмети и Талат Џафери преку имунитетот на Трајко Вељановски му упатуваат заканувачка порака на СДСМ...

Последни вести

Протест во Белград за најавениот полициски час, интервенира полицијата (ВИДЕО)

Незадоволни граѓани од најавеното враќање на ограничувањето на движењето во Белград поради алармантната состојба со Ковид-19 се собраа пред Парламентот на Србија,...

Заев сподели спот со песна за Груевски, а самиот беше опеан како „второ Сонце“...

Лидерот на СДСМ и носител на листа во четвртата изборна единица Зоран Заев сподели на Фејсбук предизборен спот што содржи песна за...

За Царовска, Димитров бил рециклат на Груевски, но со „многу висока додадена вредност“!

Обидувајќи се да го оцрни политичкиот противник, вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска во ТВ-дуелот...

Грција ја затвори границата со Србија, јави „Јуроњуз“. А меѓу нив е – Македонија!

При „жива и здрава“ Македонија меѓу нив, башка членка на НАТО, „Јуроњуз“ јави дека „Грција ја затвори границата со Србија поради растот...