Коѕиас конечно најде време да се сретне со Нимиц

Одложениот разговор меѓу медијаторот во грчко - македонскиот спор за името Метју Нимиц и грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас што требаше да...

Алсат М: Браќата Анѓушеви ќе градат хидроцентрала!?

Со согласност на Владата, над девет илјади квадратни метри државно градежно земјиште со непосредна спогодба е дадено под закуп на фирмата МХЕ „Тополки“ од Скопје...

И се заканува ли на Тамара 3 години затвор за навреда на Македонски државни...

Силни реакции и дилеми се појавија во јавноста дали вчера со неисполнување на почетниот стих од националната химна пејачката Тамара Тодевска ги нарушила честа...

Прилепчани на нозе, пратениците Локвенец и Смилеска на тапет (ВИДЕО)

Трета вечер едноподруго повеќе илјади граѓани на Прилеп излегоа на улиците на градот, изразувајќи револт од гласањето на нивните сограѓани и пратеници на СДСМ,...

Кој го мести министерот Димитров за Илинденско – Преображенско востание?

На денот кога во собранието, владата ќе го брани договорот со Бугарија од источниот сосед пристигнуваат информации кои што дополнително можат да за вжештат...

Апасиев VS Влатко Васиљ, кој ги блокира колумните на професорот

Откако професорот Димитар Апасиев го прозва еден од главните луѓе во владата за пропаганда на социјални мрежи и онлајн медиуми дека стои зад блокирањето...

Груевски најави оставка од лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ!

Никола Груевски во интервју за порталот „Курир“ најави дека ќе поднесе оставка на функцијата претседател на ВМРО-ДПМНЕ пред органите на партијата. „Јас вечерта по првиот...

Претседателот не е известен за предлогот до Грција

Претседателот Иванов ниту е информиран, ниту бил вклучен во формулирањето на предложениот нацрт-договор до грчките власти, велат за expres.mk од кабинетот на шефот на...

Панговски ,,процедурално” до власта: Сами ја миниравте спогодбата со Грција

Македонскиот активист Гоце Панговски преку анализа на Преспанскиот договор открива дека македонската страна истиот веќе го прекршила односно дека го "минирала"."Имам едно „процедурално“ прашање...

Дневна доза антизаевизам на Твитер: Премиере каде ти е албанскиот јазик?

Вчера во 22 часот премиерот Заев повторно твитна и ја испровоцира македонската твитер заедница да биде креативна. Заев најави 5 милијарди евра инвестиции што од...

Последни вести

Пресинг.Тв: Идната недела нови снимки за „Рекет“!?

Многу е веројатно наредната недела, новинарот на „Ла Верита“ Ларис Гејсер да овјави нови материјали кои би ја докажале поврзаноста на високи...

Гаисер најавува нови снимки: Кои се Зеки, Фики и Доки?

Порталот прессингтв.мк најавува нови бомби во скандал поврзан со медицински бизнис во кои главни ликови се извесни политичари кои expres.mk ги именува како: Зеки,...

Шекеринска честита 27. роденден на „Армија на Република Северна Македонија“

Иако „Република Северна Македонија“ официјално постои од 12 февруари 2019 година, потпретседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска од...

Димитров: Не сум се сликал со Боки 13, изгледа сум имал пречувство што пропуштам

И Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска се огласи во врска со аферата „Рекет“ со апел случајот што побрзо да се...