Пак без јавен превоз за продолжениот викенд

Од вечерва од 21 часот до понеделник, 8 јуни до 5 часот, нема да функционира јавниот превоз во Скопје.

Зборовите на Мизрахи што предизвикаа солзи кај емотивните

Твојот здив е исповед за утре. Запомни, ниедно стебло без корен не се опира на ветрот. Ниедна птица без гнездо не развејува крила. Денес, тука е местото...

Спиеш ли мирно професоре Малески – пишува Горан Момироски

Со денови, недели, години се прашувам вреди ли да се дебатира, да се докажува дали нашите претци биле Срби, Бугари или Македонци. Заклучокот е едноставен....

Лидерската средба пропадна, нова шанса идната недела

Нема договор за датумот за изборите на средбата на која што денеска учествуваа лидерите на СДСМ Зоран Заев, на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на ДУИ...

Целиот документ на ИМЈ “Крсте Мисирков” за ненаучната книшка на БАН

Најголем дел од медиумите не го објавуваат целиот документ на институтот за македонски јазик Крсте Мисирков во кој се реагира на лагите на Бугарската...

Малески останува советник на Пендаровски иако не се согласуваат за Бугарија

Денко Малески останува надворешен советник на претседателот Пендаровски иако шефот на државата не се согласувал со својот соработник за ставовите околу Бугарија. Оваа информација е...

МВР: Поставиле маса на пат и со нож нападнале патници намерници

Според билтенот на настани на МВР на 18.04.2020 година во 21,00 часот во СВР-Битола, З.И. (39) од Прилеп, пријавил дека истиот ден додека заедно...

Мистериозна порака на “Стори” откри сомнителни активности на Заев (ФОТО)

Нејасна порака објавена најверојатно по грешка од лидерот на СДСМ Зоран Заев предизвика силни реакции на социјалните мрежи откако тој објави дека запрел наплата...

Знаете како се суди сте биле обвинет, јас не сум бил: Мицкоски најави што...

Ве гледам во очи и ви кажувам дека ќе одговарате, му порача лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на лидерот на СДСМ Зоран Заев на...

Заев со закана: Ако ВМРО-ДПМНЕ не гласа за (С) ЈО можно одлагање на изборите

Експремиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, денеска најави дека доколку опозицијата го блокира изјаснувањето на Собранието за законот за ЈО, можно е да...

Последни вести

Медиуми на албански: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се договориле за влада, Еленовски премиер!

Повеќе македонски медиуми на албански јазик објавија дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ги финализирале преговорите за формирање влада, повикувајќи се на извори во...

Тачи бара истрага за црни пари од Блискиот исток по влез во владата...

Средбата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, во клубот на пратениците во Скопје донесла конкретно барање како предуслов...

Амбасадата на САД за пресудата за судијата Панчевски: Позитивен чекор напред!

Американската амбасада во Македонија ја поздрави пресудата за поранешпниот претседател на Кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски, кому Основниот суд во Велес...

Ракометарот Филип Лазаров позитивен на коронавирус

Филип Лазаров, кој за ракометната репрезентација на Македонија има 47 настапи и 133 гола, има позитивен тест на Ковид-19, потврдија од неговиот...