За Ќулавкова во Софија нема Северна, само Македонија

Иако и македонските и бугарските власти постојано инсистираат и ја употребуваат придавката, за членот на МАНУ Катица Ќулавкова во Софија нема Северна туку само...

Додека Ден Дончев објаснува за афери и милиони, Јана се бори за живот

Шокантна и тажна исповед на Јана Арсовска која со години се бори со опасен канцер но и со институциите кои наместо да и помогнат...

Споредба Зорица Заева и Меланија Трамп (ФОТО)

По објавувањето на фотографијата од брачните парови Трамп и Заеви пред приемот организиран на маргините на генералното собрание на ОН, различни реакции во јавноста. За...

Јаневска и Дурловски со “Заветна” на Бафтировски: Македонија пак ќе се слави (ВИДЕО)

Андријана Јаневска и Игор Дурловски го честитаат празникот на независноста на Република Македонија со преработка на легендарната песна на браќата Барбаровски што прв ја...

Денот кога се смени името: Возрасни мажи стоевме пред кордонот и плачевме

Скопјанец со иницијали З.Ј. се потсетува на денот кога Собранието го промени уставното име. "Болката беше незамислива. Возрасни мажи стоевме пред полицискиот кордон и...

Лажно и вистинско сонце од Кутлеш му го уништи тендерот на Шилегов?

Фотографии од Сонцето од Кутлеш (Вергина) на реновираниот објект со име "Школка" во скопскиот градски парк се појавија на социјалните мрежи само неколку дена...

Ботовите на СДСМ во фотошоп операција поставија вол на вмровска трпеза

На празникот Богородица, Твитер и Фејсбук профили под контрола на владеачката партија споделуваат монтирана (фотошопирана) фотографија на која се гледаат членови на ВМРО-ДПМНЕ како...

Над 600 верници и спортисти утрово дел од Света литургија на највисокиот македонски врв...

Бигорската и Рајчичката Обител традицонално и оваа година организираа искачување на врвот Голем Крчин кој е највисок врв во Македонија и планината Кораб. Исто како...

Самка Ибраимовски испровоцира говор на омраза за навредливите зборови”Пе*ер” и “Ци*ан”

Пратеникот Самка Ибраимовски предизвика жестока кавга припадници на најранливи категории граѓани откако го оправда премиерот Заев кој го употреби зборот пе*ер. "Не знам зошто толку...

МКД: Што може да каже Катица Јанева!?

„Неразбирливото и недозволено чекање на Вилма Рускоска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал, во случајот со одолговлекувањето на одлуката за...

Последни вести

Пендаровски прво слуша „немачки“ во Белград (ВИДЕО)

Од непознати причини претседателот Пендаровски наместо српски на слушалиците од преводот на домаќинот Вучиќ прво слушал „немачки“ и англиски јазик. Објаснувањето претседателот го дава откако...

Иванова: Зошто сите ќе си заминеме од Македонија

Ова е држава од која сите ќе си заминеме затоа што на #192 никој не крева, затоа што во полициски станици никој не крева,...

Јанева земала илјадници евра бонуси, но им давала и на соработниците

Катица Јанева за време на шефувањето со СЈО си доделила дополнителни 157.000 евра на име бонуси, а само за оваа година -...

Во Германија уапсен Јетон Љужа, избеганиот обвинет за убиството на Саздо

Третообвинетиот напаѓач на Никола Саздовски – Саздо вчера е приведен во германскиот град Хамбург, дознава ТВ24 од извори од истрагата. За приведувањето...