Нема вести да се прикажат

Последни вести

Османи: По 15 јули Македонија ќе има премиер Албанец

Вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи во вечерашново гопстување во „Само интервју“ на Канал 5 вели дека не нагаѓа, туку знае дека по...

Ветени уште лани: Од денеска субвенции за инвертери

Денеска е распишан јавнен повик за субвенционирање на инвертери за затоплување на домаќинствата на граѓаните, што беше најавено уште минатата година.

Во Словенија произведен првиот авион на електричен погон на светот

Словенечката компанија Pipistrel го произведе првиот „електричен“ авион во светот, за кој е добиен сертификат од Агенцијата за безбедност на воздушниот на...

Ковид-19: Седум починати – 165 нови случаи за 24 часа

Регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа, а починале 7 лица, информираше денеска Министсрството...