Скопјанка ќе трча гола по Партизанска ако победи Вардар

Еден од најпопуларните ликови во твитер заедницата и фан на Столе и другарите, скопјанката со профилно име Ле Моник вети дека ако Вардар вечерва...

Во Скопје одржан добротворен базар во чест на светскиот ден на детето (ГАЛЕРИЈА)

Здружението Добредојде Macedonia Welcome Centеr во соработка со странските амбасади во Македонија во ГТЦ во Скопје го одржа на традиционалниот “ DMWC Меѓународен...

Криковите на една голема победа (ФОТО+ВИДЕО)

Колкава голема победа оствари Вардар вечерва во Келн најдобро се гледа од победничките крикови на лицата на играчите на македонскиот шампион. Видеото на кое...

Контраверзни информации за советникот на Заев: Посакал да умре за Шола…

Порталот магазин.мк објавува делови од електронска преписка меѓу новиот советник на премиерот Алекдандар Ружин и негови пријатели во врска со љубовните проблеми што ги...

Нови тензии, се уништува ли ранохристијанска базилика до Охридското минаре

Во непосредна близина на спорното минаре во Охридската чаршија кое предизвика тензии се врши уништување на стар културно историски објект, објави граѓанското движење "Струга...

Трендо и off.net.mk со наслов на денот (ФОТО)

Премиерот Заев рече дека еден директор на јавна институција од редовите на ДУИ тропал глупости. Порталот off.net.mk вака ја искоментира оваа изјава.

Венко Андоновски и тажната приказна за македонскиот интелектуалец

Професорот, публицист и врвен автор Венко Андоновски денеска стана советник на македонскиот премиер Заев, поточно на премиерот на Република Северна Македонија како што тој...

Македонските Срби шокирани од жирито, револтирани од “Нулата” за Србија

Припадници на српската заедница во Македонија но и многу други граѓани од другите заедници се револтирани и изненадени од тоа што македонското жири на песната...

Како да претвориш убавина во депонија – Штип го има одговорот

За само неколку години од гордост и можност за заработка до резил. https://twitter.com/RajnaBureva/status/1130388220469010432?s=19

Роден во Турско, живеел во Албанско, му се заканува Бугарско

Лидерот на Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП) Бил Николов дава пример на жртва на неправдите кон Македонците и како да исправат тие. Тој...

Последни вести

Во ЕУ поделба меѓу членки на НАТО и екс Варшавскиот пакт за Македонија

Само една земја која не била членка на Варшавскиот пакт била за почеток на преговори за Македонија и Албанија вчера во Брисел. Освен Италија сите...

Вишниевски за одлуката на ЕУ: Проширувањето какво што го знаевме е мртво

Полскиот диполомат и експерт за Југоисточна Европа Јарек Вишниевски вели дека по денешната одлука на ЕУ, Македонија и Албанија да чекаат до октомври за...

Одвраќаат Македонци од бар на Халкидики со лозинка за Ви-Фи „Македонија е грчка“!

Сопственик на бар на плажа на Халкидики докажа дека само небото му е лимит во креативноста како да ги одврати гостите од...

Сиљановска: Во април се знаеше дека нема датум за ЕУ

Професорката Сиљановска не е изненадена што денеска Македонија доби одложување на датумот за преговори најмалку до октомври. "Во април оваа година изјавив: „..не верувам ниту...