Објавен филмот ,,Мајка” на младиот Исамудин Османлиу (ВИДЕО)

Вечната дилема дали сме направиле доволно за своите родители е лајтмотив во филмот ,,Мајка" на младиот Исамудин Османлиу кој се обидува да испрати порака...

Се јавија апологети на „Макпетрол“ – Македонска Каменица и Македонски Брод биле „насадки“

„Ова со насадките 'македонски' пред изворните имиња на Брод и Каменица го зборев одамна. Насадени се за да се разликуваат од другите...

Николов: Сликите бледнеат, историјата нема да ни ја избришат

Лидерот на Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП) Бил Николов со емотивна порака за Илинден. "Сликите бледнеат. Ние нема да дозволиме да бледнее нашиот...

Бјадов: Нема Македонци без Македонија ниту Македонија без Македонци (СТАТУС НА ДЕНОТ)

Илинден е епитом на она што Македонците отсекогаш сами го правеле и создавале, особено кога знаеле дека изгледите им се мали, а последиците големи...

Замина „тврдокорниот“ Влахов

На 70-годишна возраст денеска во Скопје почина македонскиот актер Гоце Влахов. Влахов глумел во многу претстави, емисии на МТВ, а најпрепознатлив е по улогите во...

Героски со лажна вест за Заев ја напаѓа владината демократијата

Уредникот на плусинфо.мк со римејк на стар виц ја "напаѓа" македонската демократија. Римејкот на Героски доаѓа по најавата на власта со тело во кое ќе...

Родените пред Преспанскиот со коса црта, не може да се од Република Македонија (ДОКУМЕНТ)

Власта даде налог како да се избрише Република Македонија од изводите на граѓаните. За лицата кои се родени пред Преспанскиот договор, во изводите нема да...

Илина и нова прекрасна изведба на “Ја излези Ѓурѓо…” (ВИДЕО)

Младата Илина Митревска со уште една прекрасна изведба на песната "Ја излези Ѓурѓо, ја излези сестро" која во последниве месеци имаше неколку одлични исполненија. Изведбата...

Катица Јанева ставила прстен во желудникот за да слабее

Стилот и животот на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, се имаат променето по запознавањето со Боки 13 објавува Алсат М од каде...

Твитер пуштен на најјако: Ја уапсија македонската Кардашијан

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашното приведување на Бојан Јовановски попознат како Боки 13 кој наводно...

Последни вести

Коалиција Алијанса на Албанците и ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар

Со изборот на нов претседател на Советот на Општина Гостивар,  формализирана е коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и ВМРО-ДПМНЕ.

Фудбалот и борбата против зависностите спои Македонци и Грци во Бугарија

Екипите на ХОПС од Македонија и Кетеа од Грција со заедничка фотографија од фудбалскиот терен во Софија, покрај спортското натпреварување и соработката...

Јанева остана и без обвинителското место во Гевгелија

Од денеска со одлука на Советот на обвинители, досегашната шефица на СЈО која е во притвор, остана и без работа.

Панговски со маичка „Република Македонија“ во колосеумот во Рим, па во клинч со Грци...

Македонскиот активист од САД, Гоце Панговски, објави на Твитер сопствена фотографија од колосеумот во Рим со маичка со натпис Република Македонија на...