Заев: Комичарите ги барав и јас (ВИДЕО)

Хибридниот напад од руските комичари кои на премиерот Зоран Заев му се претставиле како Порошенко и Столтенберг во дури три јавувања во...

Од НЛБ Банка во Сарај украдени 115.000 евра

Во грабежот што се случил утрово, кога вооружена група разбојници упаднала во просториите лоцирани во ТЦ „Сарај Центар“...

И се заканува ли на Тамара 3 години затвор за навреда на Македонски државни...

Силни реакции и дилеми се појавија во јавноста дали вчера со неисполнување на почетниот стих од националната химна пејачката Тамара Тодевска ги нарушила честа...

Наместо „метла“ – „прашко“ и во вториот ешалон: Ќе настрадаат 5-6 директори

Извори на ДУИ велат дека најавата на премиерот Зоран заев за “метла“ на кадрите од вториот и третиот владин ешалон е на...

Што сработи владата за 24 часа

https://twitter.com/Hank___Chinaski/status/1142209668321873920?s=19

Примен на Универзитет во Холандија, државата не му одобри стипендија (ВИДЕО)

Откако добил можност да магистрира на Универзитетот Утрехт во Холандија, дипломираниот правник, Петар Барлаковски побарал поддршка од Министерството за образование бидејќи школувањето и престојот во...

Дамовски: Битката е загубена, станавме Северномакедонци

Новинарот Александар Дамовски во својата анализа за начинот на кој не именуваат по Преспанскиот договор, укажува дека доминантен број на странски медиуми, политичари и...

Најголемите заминуваат тивко: Почина режисерот Кирил Ценевски

Вчер, во својата 76-та година од животот почина познатиот македонски филмски режисер и сценарист Кирил Ценевски. Најголемите заминуваат, полека и...

Шилегов пред Трифун, Коце и Пенов во неславна анкета на макфакс.мк

Во интернет анкета што ја спровел истражувачкиот центар на „Макфакс“, на прашањето „кој градоначалник на Скопје направи најмалку за градот?“, најголемиот број испитаници, односно...

Сиљановска со порака на денот на потпишување на Преспанскиот договор

Професорката Гордана Сиљановска Давкова објави порака на денот кога пред 12 месеци во селото Нивици во Грција беше потпишан Преспанскиот договор. Сиљановска која по изборите...

Последни вести

Таравари најавува „Албанска пролет“

Ако на Косово победи движењето Самоопределување на Албин Курти, ќе осамне нов ден за Албанците, убеден е гостиварскиот...

Обвинителите на СЈО ги чуваат предметите !?

Иако вчера Советот на јавните обвинители реши да ги врати во обвинителствата каде што претходно работеа, обвинителите од СЈО денеска се...

Катица Јанева е болна

Адвокатката Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 изјави дека е влошена здравствената состојба на Катица Јанева која од 21...

Почина професорот Томе Груевски

Професорот Томе Груевски, кој зад себе остави бројни генерации новинари, синоќа почина по кусо и тешко боледување во Скопје во 70 година...