Зошто Мијалков не открил која партија има(ла) опрема за прислушување

На фотографијата се Сашо Мијалков, екс шеф на УБК и Синиша Алексовски, екс заменик директор во Агенцијата за разузнавање и советник за национална безбедност...

Кој е тајниот историчар со поддршка на Царовска за укинување на предметот историја

Во интервју кое за Прес 24 на 28 декември 2020 година го дадоа двајца членови на работната група за реформи во основното образование се...

Министерката за труд откри кога да се молзат кравите за да има млеко во...

На интервју во емисијата „24 анализа“, министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, зборуваше за можноста недела да биде неработен ден и наведе...

Средба Мицкоски – Орбан, добиена поддршка за уривање на блокадата во ЕУ (ВИДЕО)

На денешната средба во Будимпешта лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со унгарскиот премиер Виктор Орбан разговарал за блокираниот пат кон ЕУ, и добил недвосмислена поддршка...

ОБЈАВЕН цел материјал од средбата Заев – Верушевски (АУДИО)

Новинарот Зоран Божиновски го објави и аудио материјалот од средбата меѓу премиерот Заев и синот на неговото советник за безбедност Александар Верушевски. Материјалите предходно Божиновски...

Божиновски објави транскрипт од разговор меѓу Заев и Верушевски

Во пост со наслов "ШАМПИ(Њ)ОНИТЕ ОД Х. ПАРК", новинарот Зоран Божиновски објавува транскрипт од разговор меѓу премиерот Заев и Александар Верушевски инаку син на...

Мијалков откри три досега непознати афери со прислушување

Во своето денешно сведочење како обвинет во предметот "Таргет - Тврдина" екс шефот на тајната служба - УБК Сашо Мијалков откри неверојатни сознанија за...

Вакцините од Вучиќ не ги обезбедил Заев туку лидер на опозициска партија во Македонија

Лидерот на опозициската Демократска партија на Србите во Македонија Иван Стоиљковиќ е човекот кој ги обезбедил 8000те илјади вакцини кои што српскиот претседател Александар...

Враќањето на претставници од НАТО открива неред во македонските тајни служби

Како се случило македонскиот државен врв односно претседателот Пендаровски и министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во консултација со премиерот Заев да испратат во НАТО...

Урнебесни коментари на најавата на Заев за вакцините од Вучиќ

Стотици интересни коментари на твитот на премиерот Заев со кој најавува добивање на 8000 вакцини кој му ги понудил српскиот претседател Александар Вучиќ. Меѓу шеговитите...

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...