Афера.бг: Орце Камчев на јахта во Варна, додека врие аферата „Рекет“ во Македонија

Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Орце Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна, прашува бугарскиот...

Шилегов бара пари од Влада за трамвај

Веднаш сме подготвени да ја почнеме реализацијата за трамвај во Скопје, но градот со своите буџетски средства не е во можност самостојно...

Како Малтежанец ја виде Македонија: Толку убава земја! (ВИДЕО)

Рајан Борг од Малта на својот профил на Фејсбук сподели видео од одморот во Македонија, во кој не го крие своето одушевување...

Почина Јордан Костадинов, еден од основачите на ОМО „Илинден“

По кратко боледување, во 87-мата година од животот почина Јордан Костадинов Иванов во својот дом во Сандански. Јордан Костадинов е роден...

Пензиското зголемување од 36 ден. доволно за ЈСП билет во еден правец

е престануваат реакции, повеќето на мајтап, по најавеното зголемување на пензиите кое ќе изнесува 36 за најниските и 63 денари за просечните...

Калајџиев: Истрагите на „Империја“ и „Поштенска банка“ да почнат од „нула“

Универзитетскиот професор Гордан Калајџиев вели дека не може да продолжат  истрагите на СЈО за „Империја“, во кој е...

„Шарена“ герила акција: Двосед пред Порта Македонија

Пред  „Порта Македонија“ граѓани оставија двосед со пораки кои треба да асоцираат на актуелните настани. „Уапсената гарнитура на Катица“,...

Никој не го гони Усеини за нападот врз професорот Илјази

Основнто јавно обвинителство во Охрид се уште не добило известување или кривична пријава за случајот од пред еден месец, кога советникот на...

Урнат ресторанот на албанскиот газда кој нападна шпански туристи (ВИДЕО)

Албанските власти со булдожер му го урнаа ресторанот на сопственикот кој на 21 август нападна шпански туристи бидејќи не ја платиле сметката.

Специјален притвор за специјалната обвинителка

Поради безбедносна проценка специјалната обвинителка Катица Јанева не е сместена во женското притворското одделение, вели директорот на истражниот затвор Скопје, Есад Рахиќ...

Последни вести

Владата дава 780 илјади евра на човек-фирма за да средува државно цвеќе

Контраверзниот договорот со владата го добила фирмата „Триста груп“ и е со времетраење од три години, пишува неделникот Фокус. Според медиумот на тендерот се пријавила...

Фросина Ременска потврди дека новата министерка за финансии има кривична пријава од МВР

Заменик спикерот на македонскиот парламент Фросина Ременски ги потврди информациите на порталот Лидер кој вчера објави дека идната министерка за финансии предложена од СДСМ...

Пиварница од Косово направила етикета што асоцира на Голема Албанија

Етикета што асоцира на „Голема Албанија“ осамна на пиво што го промовира пиварницата од косовскиот град Пеќ, пишува српскиот весник „Србија данас“.

Објавен исказот на Орце Камчев: Многумина нема да заспијат ноќва

Исказот на Орце Камчев во oбвинитeлcтвoто што вечерва го објавува порталот „Инфомакс“ ја oткpива целата виcтинa за случајот „Peкeт“. Во исказот Камчев посочува многу имиња...